Objevte nejvýhodnější letenky

Rakousko Dürnstein

Letenka Rakousko Dürnstein


Letenka Rakousko Dürnstein: Cesta do jednoho z nejkrásnějších míst v Rakousku

Pokud hledáte cestu do jednoho z nejkrásnějších míst Rakouska, měli byste zvažovat letenku do Dürnsteinu. Toto malebné město ležící na břehu Dunaje nabízí návštěvníkům malebné uličky, historické památky a samozřejmě i to nejlepší víno z regionu Wachau.

Jak se dostat do Dürnsteinu?

Pokud se rozhodnete pro letenku do Dürnsteinu, vaším cílovým letištěm bude Vídeň. Z Vídně se do Dürnsteinu dostanete nejlépe vlakem. Vlaková stanice se nachází v sousední obci Krems, odkud je to jen několik minut jízdy na kole nebo autem.

Co vidět v Dürnsteinu?

Dürnstein je známý svými historickými památkami a krásnou přírodou. Mezi nejvýznamnější památky patří například hrad, kde byl vězněn anglický král Richard Lví srdce. Kromě toho si můžete prohlédnout krásný klášter nebo se vydat do okolí a nechat se okouzlit malebnými vesničkami a vinicemi.

Co ochutnat v Dürnsteinu?

Dürnstein a okolí jsou známé svým kvalitním vínem, zejména vínem z regionu Wachau. Pokud se rozhodnete navštívit Dürnstein v září, nezapomeňte se zúčastnit tradičního vinobraní a ochutnat typické místní speciality.

Jaké aktivity si v Dürnsteinu užít?

Dürnstein a jeho okolí nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky. Můžete se vydat na pěší nebo cyklo turistiku, proplout Dunajem na lodi nebo si užít adrenalin s raftingem na řece. Pokud preferujete klidnější aktivity, můžete si užít wellness a relaxaci v jednom z místních lázeňských zařízení.

Proč si koupit letenku do Dürnsteinu?

Pokud hledáte malebné město s historickými památkami, krásnou přírodou a nejlepším vínem v regionu, měli byste si koupit letenku do Dürnsteinu. Toto město je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, romantický víkend nebo výlet s přáteli. Užijte si rakouskou pohodu a objevujte krásy Dürnsteinu!


Ubytování Rakousko Dürnstein


Rakousko je země překrásné přírody, bohaté historie a nezapomenutelných zážitků. A pro turisty, kteří se toulají po této zemi, existuje mnoho krásných měst a obcí, včetně Dürnsteinu.

Dürnstein je malé město nacházející se v regionu Wachau, na břehu Dunaje, asi hodinu jízdy od Vídně. Město je lemováno vinicemi a skalami a je obklopeno krásnou přírodou.

Jednou z hlavních turistických atrakcí Dürnsteinu je zřícenina hradu Dürnstein, která se nachází na vrcholu kopce nad městem. Tento hrad byl jedním z mnoha, které byly postaveny na strategických místech v oblasti Wachau během středověku. Kromě nádherného výhledu na okolní krajinu, stojí zřícenina hradu také za to navštívit kvůli jeho historii. Byl to právě v tomto hradě, kde byl později držen anglický král Richard Lví srdce jako rukojmí.

Další turistickou atrakcí je klášter Dürnstein, který se nachází na opačné straně Dunaje. Tento klášter byl založen v roce 1410 a prošel mnoha úpravami a rekonstrukcemi. V klášteře se v současné době nachází muzeum, které ukazuje historii města a života v klášteře.

Pokud se rozhodnete navštívit Dürnstein, můžete si vybrat z mnoha různých typů ubytování. Od luxusních hotelů s výhledem na Dunaj až po levnější penziony a apartmány. Největší výběr ubytování najdete v blízkosti Dunaje a centra města. Většina ubytování nabízí bezplatné parkování a mnoho z nich má také klimatizaci a Wi-Fi.

Závěrem lze říci, že Dürnstein je skvělou destinací pro ty, kteří chtějí zažít krásy Rakouska z blízka. S jeho malebnými uličkami, úžasnou historií a množstvím turistických atrakcí je to ideální místo, kde strávit víkendový výlet nebo romantickou dovolenou. Navštivte Dürnstein a objevte jeho kouzlo!


Dovolená Rakousko Dürnstein


Dürnstein je malé a malebné městečko v Rakousku, které leží uprostřed údolí Wachau, nedaleko města Krems. Toto kouzelné místo se pyšní různorodou historií, bohatou kulturou a eklektickou gastronomií. Mnoho lidí se proto rozhoduje zde strávit svou dovolenou. V tomto článku se podíváme blíže na některé z nejzajímavějších atrakcí a aktivit, které vám Dürnstein může nabídnout.

Historie

Zajímavou historií se může pyšnit nejenom samotné městečko, ale také mohutný zámek, který se tyčí na kopci nad městem. Dürnstein byl založen jako románské sídlo biskupství Passau v 10. století. Později se stal součástí Habsburské říše, kde hrál strategickou roli jako obranná citadela proti Turcům a Francouzům. V zámku, který je nyní opuštěn a zřícenina, byl dle pověsti zadržován anglický král Richard Lví srdce, který byl zajat bavorským vévodou Leopoldem V. a vykoupen až po dvou letech za obrovskou sumu.

Slepice a víno

Pro mnoho návštěvníků je Dürnstein spojován se dvěma věcmi - s vínařstvím a s „cikánskými kuřaty“. Roku 1750 zde bylo prvně v Rakousku zavedeno vinné úpravářství, které dalo vzniknout mnoha slavným vinařským usedlostem. Zdejší vinice jsou orgány UNESCO zařazeny na seznam světového kulturního dědictví, a to nejen kvůli kvalitě vína, ale také kvůli pozoruhodným a historickým vinným sklepům.

Co se týká kuřat, jde o klasickou rakouskou specialitu, při jejíž přípravě se slepičí stehna pečou v nádoby s kuřecí vývarem, zeleninou a kořením. Tento pokrm si můžete vychutnat v místních restauracích, ale také si jej můžete připravit sami, stačí koupit sáček koření v suvenýrových obchodech.

Turistické atrakce

Podél Dunaje vede nádherná cyklostezka, kde se můžete projíždět mezi viničními terasami, navštívit různé vinotéky a ochutnat místní vína. Tuto stezku můžete využít i k projížďce na kole nebo pěší turistiku. Kromě toho můžete navštívit mnoho památek, jako je třeba barokní kostel Sv. Laštiky nebo benediktinský klášter v Paudorfu.

Dürnstein se také pyšní kulturním kalendářem po celý rok. V létě se zde konají různé akce, jako jsou vinobraní, trhy nebo hudební festivaly. V zimě je to pak pohádkový Vánoční trh a mnoho lyžařských areálů, které se nacházejí v okolí.

Závěr

Dürnstein je skvělým místem pro relaxaci, pro objevování kulturních památek a především pro ochutnávání místních specialit. Toto krásné městečko nabízí mnoho aktivit, které vám umožní strávit nezapomenutelnou dovolenou v Rakousku. Navštivte Dürnstein a nechte se unést jeho kouzlem.


Počasí Rakousko Dürnstein


Rakousko Dürnstein je město, které se nachází v údolí řeky Dunaje, v oblasti Wachau, nedaleko od města Krems. Město je známé pro svou historii a krásnou architekturu, ale také pro své jedinečné počasí.

V Dürnsteinu vládne mírné podnebí s mírnou zimou a teplým létem. Průměrná teplota v lednu se pohybuje kolem -1°C a v červenci může dosáhnout až 25°C. Největší množství srážek spadne v létě, kdy může pršet až 12 dní v měsíci. Na druhou stranu, zimní měsíce jsou obvykle suché a slunečné.

V Dürnsteinu se nachází řada vinic, které rostou na jižních svazích údolí řeky Dunaje. Vinice jsou tvořeny hlavně odrůdami Grüner Veltliner a Riesling. Tyto odrůdy jsou ideální pro pěstování v mírném podnebí s mírnými zimami a teplými léty, proto jsou v Dürnsteinu tak běžné.

Turisté navštěvují Dürnstein nejen díky jeho historii a krásné architektuře, ale také kvůli jeho přírodnímu krásném okolí. V letních měsících můžete podniknout příjemné procházky v údolí řeky Dunaje nebo projížďky na kole či lodí. V zimě můžete využít nedaleké sjezdovky, které se nacházejí v městečku St. Corona am Wechsel.

Vzhledem k tomu, že Dürnstein se nachází v oblasti Wachau, která je známá pro své víno a kulinářskou scénu, turisté mohou ochutnat místní speciality jako například grilované ryby nebo tradiční rakouskou hovězí gulášovou polévku spolu s ideálním k místním vinům.

Celkově lze říci, že Rakousko Dürnstein je ideálním místem pro turisty, kteří hledají krásnou architekturu, bohatou historii, přírodní krásu a dobré jídlo a pití. A při návštěvě města si mohou vychutnat mírné podnebí s mírnými zimami a teplými léty.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Dürnstein


1. Jak se dostat do Dürnsteinu?

Dürnstein se nachází asi 80 km západně od Vídně. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je autobusem nebo vlakem ze vzdálenějších měst, jako je Vídeň nebo Salcburk. Také je možné sem přijet autem nebo motocyklem.

2. Co je Dürnstein známý?

Dürnstein je známý především díky svému impozantnímu hradu, který můžete navštívit. Je také známý pro svou historii a kulturu, která se datuje až do středověku.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Dürnsteinu?

Nejlepšími místy k návštěvě v Dürnsteinu jsou hrad Dürnstein, klášter Kostnice, kostel svatého Laurenze a historické centrum města.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Dürnsteinu?

Nejlepší čas na návštěvu Dürnsteinu je  v období od dubna do října, kdy jsou počasí a teploty příjemné a také mnoho akcí a festivalů se koná.

5. Kde se dá ubytovat v Dürnsteinu?

V Dürnsteinu najdete několik ubytovacích zařízení, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a hostinců. Nejlepší je, když si včas zajistíte ubytování a zarezervujete si to, co Vám nejvíce vyhovuje.

6. Jaké jsou tradiční jídla v Dürnsteinu?

Mezi tradiční jídla v Dürnsteinu patří většinou jídla z místních surovin, jako jsou ryby z řeky Dunaj, hovězí maso a zelenina. Také si můžete vychutnat místní vína z vinic v okolí.

7. Mohu se ve Dürnsteinu věnovat aktivnímu odpočinku?

Ano, v Dürnsteinu je možné se věnovat různým aktivitám jako jsou pěší turistika, cykloturistika, plavání, nebo golf.

8. Kdy se konají nejdůležitější akce v Dürnsteinu?

Nejdůležitější akce v Dürnsteinu jsou většinou v letním období, včetně Dürnsteinův vinařský festival, Dürnsteinův rybářský festival a tradiční běh na velikonoční pondělí.

9. Jaké jsou nejoblíbenější suvenýry, které si mohu koupit v Dürnsteinu?

K nejpopulárnějším suvenýrům, které si můžete koupit v Dürnsteinu, patří místní vína a ovoce, suvenýry s motivem hradu a místních památek, a také ručně vyráběné šperky a keramiku.

10. Můžu si objednat prohlídku hradu?

Ano, prohlídka hradu je k dispozici, ale doporučuje se rezervovat si místo dopředu. Prohlídka trvá asi hodinu a můžete se dozvědět mnoho zajímavostí o historii a architektuře hradu.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky