Objevte nejvýhodnější letenky

Slovinsko Portorož

Letenka Slovinsko Portorož


Letenka na Slovinsko s cílem Portorož je k dispozici přes několik aerolinií. Pokud sháníte letenku na Slovinsko, měli byste vědět, že drtivou většinu letů zajišťuje společnost Adria Airways. Ta je největším slovinským dopravcem a spojuje slovinské letiště s mnoha destinacemi po celé Evropě. Proto je výhodou zakoupit letenku na Slovinsko přímo u této společnosti.

Letiště Portorož je malé mezinárodní letiště, které je situováno pouhých osm kilometrů od dyjské delta a o necelých 10 kilometrů od Piranu. Letiště má sice menší kapacitu, avšak má oproti větším letištím mnoho výhod. Díky tomu, že se letiště nachází v těsné blízkosti Piranu, je letecká doprava ideální volbou pro turisty, kteří chtějí nejen návštěvu Slovinska, ale také strávit nějaký čas u moře.

Cena letenek na Slovinsko se samozřejmě může lišit v závislosti na letových spojeních, termínech a dostupnosti na jednotlivých trasách. V období letní sezóny bývají ceny letenek na Slovinsko vyšší, ale záleží samozřejmě na konkrétním období a termínu cesty. Proto doporučujeme sledovat ceny letenek na Slovinsko již několik měsíců před plánovaným odletem, abyste využili nejvýhodnějších nabídek.

Pokud chcete cestovat levněji, můžete zkusit lety low-cost aerolinek, které létají do blízkých letišť jako je například Benátky či Terst. Z těchto letišť se dá poté dostat do Portorože po silnici, případně můžete využít služeb autobusové nebo taxislužby.

Celkově platí, že letenka na Slovinsko do Portorože je skvělou volbou pro turisty, kteří se chtějí podívat do této skvělé turistické destinace. Díky letišti Portorož se dostanete rychle a pohodlně na dovolenou u moře, a to bez komplikací spojených s cestováním autem či autobusem. Navíc se tato destinace může pyšnit nádhernou přírodou a množstvím historických památek, které přesvědčí i ty nejvybíravější turisty.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Portorož


Zde jsou některé z nejčastějších otázek a odpovědí týkajících se Slovinska a Portorože:

1. Co je nejlepší způsob, jak se dostat do Portorože?

Nejlépe je cesta autem, obzvlášť pokud cestujete z vzdálenějšího místa, avšak do Portorože se oblíbeně dostávají také turistickými autobusy a vlaky.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Portoroži?

Pláže v Portoroži jsou známy pro svůj jemný písek a rezortové prostředí. Nejoblíbenější pláže jsou Meduza 1 a 2, pláž Hlavna a Bernardin. Pro romantické víkendy navštivte pláže v blízkosti Piranu.

3. Která místa stojí za zhlédnutí v Portoroži?

Portorož má bohatou historii, kterou můžete zažít v muzeu Piranski zabavni park Mini.

4. Kolik hodin letu je z Prahy do Lublaně?

Let z Prahy do Lublaně trvá zhruba 1 hodinu a 25 minut.

5. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Slovinska a Portorože?

Slovinské pobřeží Portorože může být nádherné od května do září, kdy teploty klesají. Pokud se budete chtít vyhnout turistickým davům, můžete zvážit návštěvu v dubnu, říjnu nebo listopadu.


Dovolená Slovinsko Portorož


Pokud byste se rozhodli pro dovolenou na Slovinsku, měli byste rozhodně zvážit pobyt v malebném letovisku Portorož. Toto překrásné městečko je vyhledávanou destinací turistů z celého světa díky svým plážím s čistými vodami a lázeňským střediskům s nabídkou prvotřídních procedur. Následující článek vám přináší bližší informace o tom, co všechno si v Portoroži užít.

Pláže

Jednou z největších předností Portorože jsou jeho pláže. Ty nabízejí návštěvníkům nejen úchvatné výhledy na moře, ale také čisté vody, což je velmi důležité z hlediska pohodlí a bezpečnosti. Pláže jsou určeny jak pro turisty, kteří si chtějí užít koupání, tak pro ty, kteří se chtějí věnovat sportovním aktivitám jako je například plážový volejbal.

Lázeňské procedury

Portorož je také znám svými lázeňskými středisky s nabídkou prvotřídních lázeňských procedur. Pokud se chcete zrelaxovat a užít si příjemný pobyt v lázních, můžete si vybrat ze široké nabídky procedur jako jsou například masáže, koupele, inhalace a mnoho dalšího. Tyto procedury mohou pomoci především při bolestech zad, svalových a kloubních problémech, ale také při stresu a únavě.

Kulturní památky

V Portoroži a jeho okolí najdete také mnoho kulturních památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejzajímavější patří například Tartinijev trg, tedy Náměstí Tartinijeho, které je pojmenováno po slavném hudbeníkovi Giuseppe Tartinim. Na náměstí se nachází řada kvalitních restaurací a kaváren, kde si můžete dopřát skvělou kávu či místní speciality.

Dalšími zajímavými místy jsou například kostel svatého Jiří, který je nejstarší sakrální stavbou v Portoroži, nebo klášter svatého Bernardina, který se nachází v nedalekém městečku Piran. Tento klášter byl postaven v 15. století a je jedním z nejvýznamnějších středověkých staveb v regionu.

Závěr

Portorož je ideální destinací pro ty, kteří hledají kvalitní a relaxační dovolenou v malebném prostředí. Pláže s čistými vodami, prvotřídní lázeňské procedury a kulturní památky jsou jen některé z věcí, které mohou návštěvníci portorožského letoviska očekávat. Tak neváhejte a vydejte se na cestu do kouzelného prostředí Portorože.


Ubytování Slovinsko Portorož


Slovinsko, malá a nádherná země se nachází v srdci Evropy a nabízí mnoho příležitostí pro turistiku, od horských túr po návštěvy krasových jeskyní a termálních lázní. Slovinsko leží na pobřeží Jaderského moře a jedním z nejnavštěvovanějších letovisek je Portorož.

Portorož (italsky Portorose) je město, které se nachází na slovinském pobřeží Jaderského moře, asi 7 km od města Koper. Je to oblíbené letovisko pro turisty z celého světa, kteří hledají pohodlí a zábavu. Je proslulé svým klimatem, termálními lázněmi a dlouhými plážemi. Portorož je největší a nejnavštěvovanější turistickou oblastí Slovinska a nabízí mnoho různých možností pro ubytování.

Pro ty, kteří hledají luxusní pobyt v Portoroži, je ideální volbou hotel Kempinski Palace. Tento hotel nabízí plný servis a pohodlí. Nachází se v historické budově v centru města a je obklopen krásnou zelení a tichem. Hotel Kempinski Palace má k dispozici velký bazén s vodopádem a horkou vanou, stejně jako moderní fitness centrum a saunu.

Další možností pro luxusní ubytování v Portoroži je hotel LifeClass Portorož. Tento hotel nabízí mnoho možností pro relaxaci, včetně bazénu, sauna a wellness centra. Pokoje jsou prostorné a moderní, s jedinečným výhledem na moře.

Pro ty, kteří hledají ubytování v Portoroži za přijatelnou cenu, je možností ubytování v Apartments Vila Barka. Toto ubytování se nachází kousek od pláže a nabízí jednoduché, ale čisté a pohodlné pokoje se všemi potřebami pro příjemný pobyt.

Dále jsou zde nabízeny i jiné možnosti ubytování, jako jsou apartmány a penziony. Všechna tato ubytování mají jedno společné a to, že jsou obklopeny nádhernou přírodou a mají výhled na krásné Jaderské moře.

Slovinsko Portorož je krásné letovisko s mnoho možnostmi pro turisty. Ať již hledáte luxusní pobyt, nebo ubytování za přijatelnou cenu, určitě si v Portoroži najdete to svoje ideální místo. Pokud plánujete dovolenou v Slovinsku, nezapomeňte navštívit toto malebné pobřeží a užít si nádherného letoviska Portorož.


Počasí Slovinsko Portorož


Slovinsko Portorož je pobřežní město, které se nachází v západní části Slovinska. Má krásné pláže a mírné středomořské klima, takže je oblíbeným místem pro dovolenou v létě.

Letní počasí v Portoroži je obvykle velmi horké a slunečné. Průměrná teplota vzduchu se zde v červenci a srpnu pohybuje mezi 26°C a 30°C. V tuto dobu je také nejméně pravděpodobné, že bude pršet. Nicméně, když se blíží podzim, počasí začne být nestabilnější a může se vyskytnout bouřkové počasí.

V zimě je Portorož chladnější, ale stále mírnější než většina ostatních evropských zemí. Průměrná teplota se pohybuje okolo 7°C a noc může být někdy pod mrazem. V zimě se může vyskytnout i srážkové počasí, ale obvykle nejde o větší množství sněhu.

Jaro a podzim jsou v Portoroži mírné období, kdy je největší pravděpodobnost srážek. Průměrná teplota v období dubna a května je kolem 20°C, zatímco v říjnu a listopadu klesne na 15°C.

V Portoroži je ideální počasí pro dovolenou, včetně plážových aktivit a vodních sportů. V létě se teploty mohou zdát poněkud přehnané, ale pobyt u moře a ve stínu stromů může výrazně snížit teplo. V každém případě se ale doporučuje používat opalovací krémy a chránit se před sluncem.

Celkově se dá říci, že počasí v Portoroži je příjemné a mírné, ideální pro dovolenou v létě i na jaře a podzim. V zimě je sice chladnější, ale stále se jedná o relativně mírné počasí ve srovnání s jinými evropskými městy.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky