Objevte nejvýhodnější letenky

Španělsko Alicante

Dovolená Španělsko Alicante


Jižní pobřeží Španělska má mnoho krásných míst, ale Alicante je jedno z nejhezčích. Toto španělské město láká turisty z celého světa svým teplým počasím, uklidňujícím mořem a touhou objevit jeho bohatou historii a kulturu.

Jedním z nejvýznamnějších památek je hrad Castillo de Santa Barbara, který se nachází na vrcholu kopce s dechberoucím výhledem na město. Hrad byl postaven v 9. století Maury a byl mnohokrát obnovován a rozšiřován. Turisté mohou navštívit různé části hradu, včetně Kaple Sv. Barbary, Skleněnou stěnu a muzeum.

Další památkou, kterou stojí za návštěvu, jsou zříceniny hradu Castillo de San Fernando. Náchází se nedaleko pláže Albufereta a byly postaveny v 19. století za války s Francií. Navzdory svému stáří zůstávají hradby stále imponující a způsobují obdiv u každého, kdo se ocitne v jejich přítomnosti.

Alicante je také známé svým tradičním karnevałem, který se koná každoročně v únoru nebo začátkem března. Mnoho turistů přijíždí speciálně na tento festival, aby ochutnali tradiční španělské pokrmy a užili si podmanivou atmosféru plnou parád a masek.

Pokud hledáte relaxaci, nemusíte hledat dále než přímo v Alicante. Město má několik krásných pláží, včetně Playa del Postiguet, která se nachází blízko centra města a nabízí dokonalou rovnováhu mezi teplým pískem a chladnou vodou moře.

Bez ohledu na to, zda jste zde na dovolené nebo na podnikání, Alicante je ideálním místem pro objevování krás jižního španělského pobřeží. Toto město nabízí nepřeberné množství zážitků, aktivit a lákadel pro každého návštěvníka. Alicante nikdy neomrzí, takže se sem budete rádi vracet a bavit se znova a znova.


Ubytování Španělsko Alicante


Španělsko je jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací na světě a Alicante, které se nachází na pobřeží Kosty Blanca, je bezpochyby jedním z nejkrásnějších turistických míst ve Španělsku. Toto místo je známé svými úchvatnými plážemi, slunečným počasím po celý rok, kulturou, historií a jinými turistickými atrakcemi. Pokud plánujete návštěvu Alicante, je důležité si předem vybrat kvalitní a pohodlné ubytování.

Ubytování v Alicante zahrnuje širokou škálu možností, od luxusních hotelů až po jednoduše zařízené hostely a apartmány. Většina ubytování je koncentrována v centru města a v blízkosti pláží, což dává turistům mnoho možností pro objevování města a jeho okolí.

Pro turisty, kteří hledají luxusní ubytování, je Alicante plná luxusních hotelů s výhledem na moře. Například Gran Hotel Bali, který má 186 metrů a je nejvyšší budovou ve Španělsku, nabízí nádherné pokoje s moderním designem, bazénem na střeše, wellness centrem a hypoalergenními zařízeními pro alergiky. Dalším oblíbeným luxusním hotelem je Hospes Amérigo, který se nachází v historickém centru města a nabízí klimatizované pokoje se satelitní TV, zdarma Wi-Fi, malými kuchyňkami a výhledem na zemi.

Pro ty, kteří chtějí zůstat v nízkobudžetových zařízeních, nabízí Alicante i řadu hostelu a apartmánů. Hostel La Milagrosa se nachází v centru města a nabízí jednoduché pokoje s Wi-Fi zdarma a výhledem na zemi. Vzhledem ke své ceně a vynikajícímu umístění je tento hostel ideální pro cestovatele s nízkým rozpočtem. Dalším populárním ubytováním jsou apartmány, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny cestovatelů. Apartmány třídy Middel Earh se nacházejí v blízkosti pláže, mají klimatizaci, TV, kuchyně a možnost objednání snídaně.

Celkově lze říci, že nabídka ubytování v Alicante je velmi různorodá a imponující. Důležité je vybrat si to správné zařízení, aby se vám bez problémů tuto krásnou oblast podařilo projít. Nezáleží na tom, jaký rozpočet máte nebo jaké jsou vaše preference, Alicante nabízí něco pro každého. Tak proč nevyrazit a užít si jednu z nejkrásnějších destinací ve Španělsku!


Letenka Španělsko Alicante


Letenka do Španělska - do Alicante

Alicante je pro mnoho lidí místem, kam chtějí cestovat. Ať už si jej zvolí jako cíl své dovolené, nebo místo, kam jezdí za prací nebo studiem, atd. Tento krásný přístavní město na pobřeží Středozemního moře je opravdu skvělým místem pro odpočinek. Pokud tedy zvažujete, že si ho také navštívíte, rádi bychom Vám nabídli informace o letenkách do Alicante.

Přímé lety hlavních leteckých společností

Většina velkých leteckých společností, jako jsou například Ryanair, EasyJet nebo British Airways, nabízí přímé lety do Alicante. Ty létají většinou z různých evropských měst, jako je Londýn, Paříž, Dublin, Frankfurt, Vídeň, Bratislava a další. Cena letenky závisí na tom, odkud letíte a jak blízko k datu Vašeho letu si ji rezervujete. Pokud máte flexibilní datum cesty, neváhejte s nákupem letenky až do poslední chvíle, protože většinou najdete last-minute nabídky.

Přestupové lety

Pokud nebyly přímé lety z Vaší oblasti k dispozici nebo pokud chcete ušetřit několik eur, existují také přestupové lety s různými leteckými společnostmi, jako jsou například Turkish Airlines, KLM nebo Air France. Tyto lety obvykle využívají jako tranzitní místa mezinárodní letiště v Madridu, Barceloně nebo Amsterdamu.

Letiště v Alicante

Letiště v Alicante se nachází asi 10 km jihozápadně od samotného města. Zde najdete mnoho obchodů, restaurací, taxfree obchodu i půjčoven aut. Dále zde také naleznete turistické informační centrum, které Vám pomůže s orientací v okolí.

Co si z Alicante nenechat ujít

Alicante je plné krásných pláží, historických památek, bohaté kulinářské nabídky a kulturních akcí. Návštěvníci si nemohou nechat ujít zříceniny hradu Santa Barbara, třináctou století pevnost vysoko nad městem. Turisté také často navštěvují muzeum archeologie, muzeum Béna Amira, katedrálu svatého Mikuláše a pláže Postiguet a San Juan.

Věříme, že výše uvedené informace Vám pomohou s plánováním Vaší dovolené v Alicante. Pokud potřebujete jakékoli další informace nebo poradit s rezervací letenky, neváhejte se na nás obrátit. Doufáme, že se brzy uvidíme ve Španělsku!


Nejčastější dotazy a odpovědi Španělsko Alicante


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí vztahující se ke Španělsku a městu Alicante:

1. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Alicante?
Nejlepší dobou k návštěvě Alicante je obvykle od května do října, kdy jsou teploty příjemné a slunečné dny jsou běžné. V létě mohou být teploty vysoké, ale s příjemným větrem z moře.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Alicante?
V Alicante je mnoho krásných pláží, ale nejznámější jsou San Juan a Postiguet. Oba pláže jsou velmi oblíbené turisty i místními obyvateli.

3. Co stojí za vidění v Alicante?
V Alicante máte mnoho možností prozkoumat kulturní a historické památky, jako je například Castillo de Santa Bárbara, Santa Maria Bazilika, Explanada de España nebo archeologické muzeum MARQ.

4. Jak se dostat z letiště Alicante do centra města?
Nejlehčí je jet taxi nebo MHD. Mezi letištěm a centrem města také jezdí autobusové spoje, takže to může být také dobrá možnost při cestování.

5. Jaké jsou nejlepší místa pro nákupy v Alicante?
V Alicante můžete najít nákupní centra, jako je Plaza Mar 2 či Gran Via a také řadu obchodů v centru města.

6. Jaký je tradiční alicantinský pokrm?
Jedním z nejtradičnějších pokrmů v Alicante jsou rýžová jídla, zejména paella a arroz a banda.

7. Mluví lidé v Alicante anglicky?
Mnoho lidí v Alicante mluví anglicky, zejména v turistických oblastech, ale je dobré se naučit základní španělštinu, neboť to může být užitečné při cestování a komunikaci s lidmi v méně turisticky zaměřených oblastech.

8. Jak drahé je ubytování v Alicante?
Ceny ubytování v Alicante se liší podle typu, velikosti a umístění hotelu či jiného místa pro přespání, ale obecně jsou v porovnání s jinými Evropskými městy poměrně příznivé.

9. Je v Alicante bezpečno cestovat?
Alicante se řadí k bezpečným městům, ale jako všude je třeba být obezřetní a dávat pozor na své věci zejména v turistických oblastech a v nočních hodinách.

10. Jaké jsou nejoblíbenější festivaly a oslavy v Alicante?
V Alicante je mnoho tradičních oslav a festivalů, jako je např. Vánoční trh, námořnická slavnost v červnu, státní svátek 12. října a mnoho dalších. Nejvíce oblíbený festival v Alicante jsou Las Hogueras de San Juan, který se koná v červnu a slaví se zde sv. Jana Křtitele. Tento festival spojuje světské a náboženské tradice a tisíce lidí se z celého světa sjíždějí do města, aby jej a jeho oslavy prozkoumali.


Počasí Španělsko Alicante


Španělsko je zeměm, která je proslavená především svým krásným počasím a Alicante není výjimkou. Pro turisty hledající pobyt na překrásném pobřeží plném slunce, Alicante nabízí to nejlepší. V tomto článku se podíváme na to, jaké přesně počasí se v Alicante očekává.

Alicante se nachází na jihovýchodě Španělska, na pobřeží Středozemního moře. Klima je typické pro tuto oblast, což znamená horké suché léto, mírnou zimu a relativně malá sezónnost srážek.

Letní měsíce (od června do září) jsou v Alicante nejsušší a nejteplejší. Průměrná teplota během těchto měsíců se pohybuje kolem 30 °C, s minimálními teplotami pod 20 °C. Během dne se teploty mohou vystoupat i nad 35 °C, takže je důležité si vzít s sebou sluneční krém, klobouk a dostatek vody.

Jaro a podzim jsou v Alicante mírné a příjemné. V průběhu března až května se teploty pohybují kolem 20-25 °C a v říjnu a listopadu kolem 20-22 °C. Nocní teploty jsou během těchto měsíců obvykle o něco chladnější než během léta, takže byste měli mít s sebou i lehčí bundu.

Zimní měsíce (od prosince do února) jsou v Alicante mírné a vlhké, ačkoli teploty se zřídka kdy snižují pod 10 °C. Průměrná teplota během těchto měsíců se pohybuje mezi 10-15 °C.

Srpnové měsíce jsou nejvhodnější pro sluneční lázeň, ale i v jiných měsících je na alicantské pláže lidiček. Turisté mohou také využít ideální klimatické podmínky pro procházky po městě, prohlídky památek a ochutnávky místní kuchyně.

Celkově lze říci, že Alicante nabízí celoročně příjemné klima pro ty, kteří chtějí uniknout od chladného a deštivého podzimu a zimy. Ať už planujete dovolenou nebo jen krátkou návštěvu, Alicante vám nabídne to nejlepší počasí, které Španělsko může nabídnout.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky