Objevte nejvýhodnější letenky

Spojené státy americké Portland, Oregon

Dovolená Spojené státy americké Portland, Oregon


Portland, Oregon je největší město v americkém státě Oregon a nabízí mnoho atrakcí pro návštěvníky z celého světa. Toto město je často označováno jako jedno z nejrozsáhlejších a nejzelenějších měst v Americe, a to díky svému metruplisnímu charakteru a záludnému krajinářství. Portland je ideálním místem na dovolenou nebo prostě jen na víkendový výlet.

Jednou z nejpopulárnějších věcí, kterou si turisté mohou v Portlandu užít, je jeho kulinářská scéna. Je to město, kde se snoubí nejen různé kultury, ale především přírodní produkty. Místní kuchyně využívá velké množství bio potravin a sezonních čerstvých surovin, a dokáže je přetvořit v jedinečné a chutné pokrmy. Proto v Portlandu určitě najdete mnoho útulných kaváren i restaurací, kde ochutnáte nejen klasické americké jídlo, ale i mexickou, italskou, francouzskou nebo třeba japonskou kuchyni.

Pokud máte rádi divadelní představení, nedaleko od Portlandu můžete najít mnoho divadel a centra umění, které nabízejí mnoho různých akcí. Pravidelně se zde konají různé hudební koncerty, divadelní představení či výstavy, a zároveň je to skvělé místo pro návštěvu významných kulturních institucí, jako např. Oregon Symphony Orchestra nebo Oregon Ballet Theatre.

Portland je město plné zábavy a aktivit pro celou rodinu. Mnoho atrakcí pro děti nabízí Multnomah Falls, kde si můžete prohlédnout nádherné vodopády a s přírodou seznámit s pomocí jednoduchých cest, které vedou kolem nich. Dále je to třeba velký zoo Garden, která potěší nejen děti ale i dospělé. Pokud máte rádi adrenalin a dobrodružství, v Portlandu jsou k dispozici různé turistické výlety, třeba cykloturistika, kajak a trekování.

V Portlandu najdete i několik kaváren a barů, kde lze ochutnat různé druhy místních piv – zdejšího pivovarnictví se řadí mezi nejlepší v USA a můžete ochutnat nejen místní, ale i piva z celého světa. Pokud máte zájem navštívit místní pivovarny, můžete si objednat místní průvodce, který vás přivede na místa, kde se vyrábí velmi kvalitní pivo.

Pro milovníky přírody a pro ty, kteří si chtějí odpočinout, Portland nabízí mnoho parků a zahrad, kde si můžete užít přírodni krásy. Třeba International Rose Test Garden, která má nejen působivé květiny, ale také výhled na město nebo Washington Park, kde najdete mnoho turistických stezek a sportovních aktivit jako golf, bazén či tenisové kurty.

V Portlandu tak nikdo nevyjdene zkrátka, ať už máte zájem o rozhledy a kulturu, o gastronomii a pivovarnictví, nebo třeba o sport a adrenalinové zážitky. Portland je skvělé místo pro dovču a možná i pro vaši další dovolenou.


Počasí Spojené státy americké Portland, Oregon


Portland, Oregon se nachází na pobřeží Pacifiku a je druhým největším městem v Pacifickém severozápadě. Jeho klima je poměrně vlhké a mírné, s průměrnou roční teplotou kolem 13°C.

V létě se teploty pohybují kolem 20-25°C a může být velmi slunečno a suché, s minimem srážek. Nicméně, občas mohou přijít bouře, které mohou být doprovázeny silnými dešti. V zimě jsou průměrné teploty kolem 4°C, s občasnými sněhovými srážkami a velkými množstvími deště.

Mezi podzimem a jarem může být klima v Portlandu velmi deštivé, s mnoha obdobími déšť se spoustou mlhy. Nicméně, i když je mokro, Portland je krásný, zelený a plný života.

Portland je známý svým velkým množstvím parků a zahrádek, které jsou důkazem toho, že město dokáže prosperovat i při nepříznivých podmínkách počasí. Lidé jsou zde zvyklí na chladnější klima a početné srážky, což se však neodráží na jejich pozitivním přístupu k životu.

Celkově vzato, počasí v Portlandu, Oregon je vlhké a mírné, s relativně chladnými teplotami a velkým množstvím srážek, ale i mnoha slunečnými dny. To vše vytváří ideální podmínky pro krásné parky a zahrady, pro které je Portland tak slavný.


Letenka Spojené státy americké Portland, Oregon


Portland, Oregon, je jedním z nejkrásnějších měst v Pacifickém severozápadě Spojených států amerických. Mnoho turistů a cestovatelů si přijíždí užít množství outdoorových aktivit, horské túry, plavání v řekách a překrásné bikové stezky. Město Portland je také známo pro své hipsterské kavárny, micro pivovary a kvalitní kuchyni.

Vzhledem k tomu, že se Portland nachází na západním pobřeží, mnoho cestujících by se mohlo obávat vysokých nákladů na letenky do tohoto města. Nicméně, s řadou leteckých společností, které nabízejí levné letenky do Portlandu, cestování do tohoto krásného města není tak těžké a nákladné, jak by mnoho lidí předpokládalo.

Pokud chcete najít levné letenky do Portlandu, jedním z nejlepších způsobů je sledovat nabídky leteckých společností a vybírat si z mnoha dostupných možností. Jednou z těchto společností je např. Delta Airlines, United Airlines nebo American Airlines, které nabízejí levné letenky z mnoha měst, včetně New Yorku, Los Angeles nebo Washingtonu.

Pokud plánujete svou cestu do Portlandu z Evropy, můžete využít letecké společnosti Icelandair, která létá do Portlandu přes Island. Tato společnost nabízí levné letenky z mnoha evropských měst a zároveň vám umožní zúčastnit se krátké zastávky v krásném Reykjaviku.

Je samozřejmě mnoho dalších leteckých společností, které nabízejí levné letenky do Portlandu a vaše volba závisí na osobních preferencích a poloze vašeho výchozího letiště.

Využití nabídky levných letenek do Portlandu vám umožní cestovat do tohoto úžasného města a prozkoumat místní hodnoty, jako je kvalitní káva, pivní scéna, jedinečná městská kultura a překrásná příroda. Portland je skvělým místem pro ty, kteří hledají nové zážitky a chtějí si odpočinout od rutiny. Kombinace městského stylu a velkého množství outdoorových aktivit v Portlandu nabízí množství spokojenosti a radosti pro cestovatele.


Ubytování Spojené státy americké Portland, Oregon


Portland je jedním z nejoblíbenějších měst v Pacifiku Severozápadu Spojených států amerických. Je to město, které se vyznačuje svou bohatou kulturou, uměním, gastronomií a samozřejmě překrásnou přírodou. Pokud hledáte ubytování v Portlandu, máte spoustu možností, které vám umožní strávit svůj pobyt v tomto městě v klidu a pohodlí.

Nejprve se podívejme na centrum města. Pokud hledáte ubytování na krátkodobý pobyt, doporučujeme si zarezervovat hotel v centru města. Máte tak možnost být v těsné blízkosti nejlepších restaurací a barů a můžete si také udělat procházku do všech známých památek města. Některé z nejpopulárnějších hotelů jsou například The Nines, The Heathman, The Benson a The Paramount.

Pokud se chcete ubytovat v Portlandu na delší dobu nebo preferujete Airbnb nebo podobné platformy, máte také spoustu možností. V Portlandu je mnoho nabídek pro různé typy bytů, domů a dokonce i bungalovů.

Pokud vám to vyhovuje, můžete si pronajmout apartmán v blízkosti Downtownu, aby byl v dosahu vašeho příjmu nebo práce. Na druhé straně, pokud byste raději strávili svůj pobyt v klidné a relaxační atmosféře, doporučujeme si vyhledat ubytování v oblasti Sellwood nebo Hawthorne. Tyto oblasti nabízejí pohodlné a příjemně zařízené pokoje a apartmány, které jsou v dosahu přírodního parku Mt. Tabor.

Další dobrou volbou pro ubytování v Portlandu jsou Bed & Breakfast hotely. Tyto hotely nabízejí intimnější a relaxačnější zážitek, než klasické hotely. Kromě toho nejvíce z nich poskytují snídani, což vám ušetří náklady na jídlo během vašeho pobytu. Některé z nejlepších Bed & Breakfast hotelů v Portlandu jsou například The Lion and The Rose, The White House B&B, a The Portland's White House Inn.

Poslední možností pro ubytování v Portlandu jsou campingy. Portland je plný krásných přírodních parků a národních parků, takže pokud je váš účel návštěvy léčba "kabiny v lese," campingový pobyt bude určitě ideální pro vás. Pokud hledáte camping, kde budete mít pohodlnosti jako jsou pitné vody, elektřina a sprchy, doporučujeme vám zajistit si místo v Campground of the Giants. Pokud chcete strávit svůj čas spíše venku v oblíbených národních parcích, pak máte také k dispozici mnoho možností: Mount Hood National Forest, Columbia River Gorge National Scenic Area a také Crater Lake National Park.

Pro závěr vám přinášíme tipy, jak si zarezervovat ubytování v Portlandu:

1) Rezervujte si své ubytování s dostatečným předstihem. Mnoho míst v Portlandu je populární, zejména v letní sezóně, a ubytování se může rychle vyprodat.

2) Podívejte se na recenze ostatních hostů, kteří již byli v konkrétním hotelu nebo apartmánu.

3) Dbejte na bezpečnost. Pokud volíte Airbnb ale nevíte, zda má hostitel dobré reference, není nic špatného na tom, aby požádal majitele o ověření totožnosti.

4) Berte v úvahu polohu. Zvažte, zda chcete být v blízkosti centra města nebo raději v klidnější oblasti za městem.

Celkově vzato, v Portlandu máte spoustu možností ubytování, které si vyhoví. Chcete-li strávit svůj pobyt v klidu, blízko turistických atrakcí nebo v přírodě, Portland má pro vás možnosti, které vám nabídnou nezapomenutelný pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Portland, Oregon


1. Jak dostat vízum pro cestu do Portlandu?
Pro získání víza do Spojených států amerických je nutné podat žádost o vízum u amerického konzulátu v zemi, kde bydlíte. Potřebujete předložit doklady o účelu cesty a finanční situaci.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Portlandu?
Nejlepší doba na návštěvu Portlandu je od června do srpna, kdy jsou teploty nejvyšší a máte možnost navštívit mnoho akcí a festivalů, které se v této době konají.

3. Jaké jsou možnosti dopravy v Portlandu?
V Portlandu je k dispozici městská hromadná doprava, kterou tvoří autobusy, tramvaje a metro. Dále se zde nachází mnoho cyklostezek, které jsou velmi oblíbené. K dispozici jsou také taxi služby a půjčovny aut.

4. Jaké jsou nejzajímavější atrakce v Portlandu?
V Portlandu se nachází mnoho zajímavých atrakcí, mezi nejznámější patří například Powells Books, Portland Art Museum, Oregon Museum of Science and Industry, Rose Garden a Portland Japanese Garden.

5. Jaké jsou možnosti ubytování v Portlandu?
V Portlandu máte na výběr z mnoha různých možností ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely. Oblíbené jsou také Airbnb pokoje a apartmány.

6. Kam se podívat v okolí Portlandu?
V okolí Portlandu se nachází mnoho zajímavých míst, jako například národní park Mount Hood, Columbia River Gorge, Tillamook State Forest a mnoho dalších malebných městeček a vesniček.

7. Jaká je situace s bezpečností v Portlandu?
Portland je relativně bezpečné město, ale stejně jako v jiných velkých městech je nutné být obezřetný a dávat pozor na své cennosti a osobní bezpečnost, zejména v oblastech, kde se vyskytuje vysoká kriminalita.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky