Objevte nejvýhodnější letenky

Tanzanie Saanane Island National Park

Letenka Tanzanie Saanane Island National Park


Tanzanie je jednou z nejkrásnějších zemí v Africe a nabízí mnoho úchvatných přírodních krás. Mezi nejznámější místa patří Saanane Island National Park, který zaujme každého návštěvníka svými nádhernými scenériemi a bohatstvím zvířat.

Saanane Island National Park se nachází na ostrově Lake Victoria, největším sladkovodním jezeře v Africe. Park je rozložený na ploše 2,18 km² a je jedním z nejmenších národních parků v Tanzanii. Navzdory své malé velikosti nabízí park mnoho zážitků. Zdejší lesy jsou domovem mnoha zvířat, jako jsou antilopy, opice a paviáni. Kromě toho lze spatřit také želvy, krokodýly a mnoho druhů ptáků.

Park je zvláště známý svými slony, kteří si oblíbili ostrov jako jejich přirozené prostředí. S podobně velkým počtem slonů jako v mnohem větších národních parcích, lze zde potkat tyto mohutné zvířata na každém kroku. Pro návštěvníky parku existují různé turistické trasy, které umožňují přímý kontakt s místním životem.

Saanane Island National Park se nachází v blízkosti města Mwanza, což je jedno z největších měst v Tanzanii. Turisté mohou park navštívit na jednodenní výlet, nebo si rezervovat nocleh v kempu uvnitř parku. V kempu lze zaměstnat místní průvodce, kteří vás po Parku provedou a provedou vás bezpečně k nejvzácnějším zvířatům.

Pro návštěvníky mimo Tanzanii existuje mnoho způsobů, jak se do parku dostat. V blízkosti se nachází letiště Mwanza, které má pravidelné přímé spojení s mnoha místy v Tanzanii, ale také například s Nairobim v Keni. Při návštěvě Saanane Island National Park si nenechte ujít koupání v krásném, teplém jezeře Lake Victoria.

Saanane Island National Park je jedním z nejlepších míst v Tanzanii pro tisíce turistů, kteří přijíždějí každý rok. Krásná příroda, bezkonkurenční zvířecí svět a blízkost města Mwanza vám zajistí vynikající dovolenou. Takže pokud chcete zažít něco nevšedního a navíc si užít nádherné scenérie, pak je Saanane Island National Park to pravé místo pro vás.


Ubytování Tanzanie Saanane Island National Park


Tanzanie Saanane Island National Park se nachází na ostrově Saanane, který leží v jezeře Victoria, jednom z největších jezer na světě. Ostrov je velký asi 2,18 km² a je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, buvolů, zebříků a dalších.

V rámci parku je k dispozici ubytování, které je ideální pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a zároveň zůstat v blízkosti všech atrakcí, které park nabízí. Ubytování se nachází na samotném ostrově a je velmi pohodlné a vybavené veškerým komfortem.

V parku je možné se vydat na prohlížení přírody, projít se po pěšinách, kde uvidíte mnoho divokých zvířat a ptáků a vychutnat si mnoho dalších aktivit. Park také nabízí možnost plavání, rybaření a dalších vodních aktivit.

Ubytování v Tanzanie Saanane Island National Park je velmi populární mezi turisty z celého světa. Cena za noc se pohybuje od přibližně 118 $ až do 200 $ a zahrnuje kompletní stravování. Ubytování je ideální pro páry, rodiny i jednotlivce, kteří hledají klid a tichou oázu uprostřed přírody.

Pokud plánujete navštívit Tanzanie Saanane Island National Park a chtěli byste si užít přírodu na vlastní kůži, pak je toto ubytování ideální volbou. Vzhledem k jeho pohodlnosti, kráse a zázemí se z něj může stát domov daleko od domova, kde si můžete odpočinout a načerpat sílu pro další den plný dobrodružství v parku.


Počasí Tanzanie Saanane Island National Park


Tanzanie Saanane Island National Park je krásný národní park nacházející se na ostrově Saanane v oblasti Mwanza, na severozápadě Tanzanie. Je to jeden z nejmenších národních parků v Tanzanii, ale jeho velikost neznamená méně krásy přírody.

Jedním z faktorů, kterým Tanzanie Saanane Island National Park vyniká, je jeho počasí. Vzhledem k tomu, že národní park se nachází poblíž Viktoriina jezera, má mírné podnebí, což znamená, že teploty jsou celoročně příjemné. Průměrná teplota v oblasti se pohybuje mezi 20-30 °C, což znamená, že návštěvníci se mohou těšit na slunečné a teplé dny.

Saanane Island National Park má suché a vlhké období, což ovlivňuje zvířecí a rostlinný život. Během suchého období, které probíhá od května do října, jsou pastviny suché a stálezelené lesy mají stromy s menšími listy. Během vlhkého období, které začíná v listopadu a končí v dubnu, je zde více srážek a pastviny a stálezelené lesy jsou zelené a plné květin.

Hlavními atrakcemi Tanzanie Saanane Island National Park jsou zvířata, včetně řady dravců, jako jsou levharti, hyeny, kočky divoké a šakalové. Park je také domovem levhartů a pralesních slonů. Vodní zvířata, jako jsou krokodýli a mnoho druhů ryb, také přitahují pozornost návštěvníků.

Park nabízí také mnoho aktivit, jako jsou turistika, safari, rybaření a pikniky. Zvláště pikniky jsou velmi populární mezi návštěvníky, kteří si mohou vychutnat krásnou krajinu a pokrm z této oblasti.

Vzhledem k tomu, že národní park Saanane Island se nachází poblíž Viktoriina jezera, mohou návštěvníci využít této možnosti a ochutnat místní ryby, jako je kapr Viktoriin.

Celkově lze říci, že Tanzanie Saanane Island National Park je skvělým cílem pro ty, kteří hledají přírodní krásu a pozorování zvířat. S příjemným počasím a množstvím aktivit, které má nabídnout, je tento národní park určitě jedním z nejlepších turistických atrakcí v Tanzanii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Saanane Island National Park


Dotaz: Kde se nachází Saanane Island National Park?

Odpověď: Saanane Island National Park se nachází na ostrově Saanane, který se nachází v jezeře Victoria v Tanzanii.

Dotaz: Jaký je vstupní poplatek do parku?

Odpověď: Vstupní poplatek pro dospělého je 20 000 tanzanských šilinků (asi 5,7 USD) a pro děti 10 000 tanzanských šilinků (asi 2,85 USD).

Dotaz: Jaký druh zvířat můžu v parku vidět?

Odpověď: V parku žije mnoho druhů zvířat, včetně opic, antilop, krokodýlů, hrochů, pávů a různých druhů ptáků.

Dotaz: Může se v parku tábořit?

Odpověď: Ne, v parku není povoleno táboření. K dispozici jsou však sruby a chatky pro ubytování.

Dotaz: Je v parku povoleno rybaření?

Odpověď: Ano, je v parku povoleno rybaření, avšak pouze s povolením od správy parku.

Dotaz: Existuje v parku možnost návštěvy pralesní části ostrova?

Odpověď: Bohužel, pralesní část ostrova není v parku přístupná pro turisty.

Dotaz: Jaké jsou možnosti dopravy na ostrov?

Odpověď: Nejlepší možností je najmout si lodí z Mwanzy, což je nejbližší město v oblasti. Jízda lodí trvá přibližně 30 minut.

Dotaz: Byl park postižen pandemií COVID-19?

Odpověď: Ano, v době omezení kvůli pandemii COVID-19 byl park uzavřen, ale nyní je opět otevřen pro veřejnost. Nicméně stále platí určitá omezení a podmínky pro návštěvu parku v souvislosti s pandemií.


Dovolená Tanzanie Saanane Island National Park


Saanane Island National Park nabízí jedinečnou a nezapomenutelnou zkušenost pro cestovatele hledající přírodu a zvířata uprostřed jezera Victoria v Tanzanii. Park se nachází na malém ostrově, který je domovem mnoha druhů ptáků, opic, divokých koček a antilop.

Park nabízí mnoho způsobů, jak se naučit o přírodě, historii a kultuře Tanzanie. Po příjezdu na ostrov máte možnost si zapůjčit kolo a projet se po parku, nebo si zajistit průvodce, který vám ukáže všechny skryté kouty a zajímavosti ostrova.

Během vaší návštěvy můžete vidět mnoho druhů zvířat, včetně ohrožených druhů jako jsou například divoké kočky, antilopy nebo krokodýli. Také se můžete procházet kolem jezera a sledovat ptáky, jako jsou například pelikáni, orlíčci, kormoráni a další.

Park je také plný památek a historických míst. Můžete navštívit staré lovecké chaty, které kdysi patřily místním náčelníkům, nebo navštívit muzeum na ostrově, kde se dozvíte o historii parku a ostrova.

Saanane Island National Park byl vyhlášen v roce 2013 a patří mezi nejmladší národní parky v Tanzanii. Mnoho turistů si ho oblíbilo pro jeho jedinečné prostředí a aktivní cestování. Park má také vynikající ubytování a zázemí, včetně restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Pokud hledáte odpočinkovou dovolenou, kde se můžete těšit na přírodu a pobyt na neobvyklém místě, Saanane Island National Park je ideální volbou. Je to nezapomenutelná zkušenost, kterou si každý cestovatel zaslouží.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky