Objevte nejvýhodnější letenky

Turkmenistán Atamurat Carpet Museum

Dovolená Turkmenistán Atamurat Carpet Museum


Turkmenistan je země plná kulturního bohatství a jedním z míst, které by turisté neměli přehlédnout, je Atamurat Carpet Museum. Toto muzeum se nachází v Atamurat, jednom z nejstarších měst v zemi, a bylo založeno v roce 2003. Je to jedno z mála muzeí v Turkmenistánu zaměřených na textilní umění.

Atamurat Carpet Museum je domovem některých z nejkrásnějších turkmenských koberců, které se vyznačují jemnou prací, krásnými barvami a složitými vzory. Každý koberec je ručně tkán z přírodních materiálů, jako jsou vlna, březové listy a kůže. Jejich designy a vzory reflektují historickou kulturní identitu Turkmenů a jejich hluboké kořeny v nomádské kultuře.

Expozice muzea je rozdělena do několika částí, kde si turisté mohou prohlédnout různé typy koberců, včetně gejmů, enebolů a kazanluků. Každý koberec má svůj jedinečný design a symboliku, která se vyjadřuje v různých barvách a vzorcích. Muzeum také obsahuje diorámy, které ukazují, jak jsou koberce ručně tkány.

Pro turisty, kteří chtějí získat větší vzdělání o turkmenských kobercích, je v muzeu také knihovna, kde jsou k dispozici knihy o historii a výrobě koberců. Navíc jsou zde i místní umělci, kteří nabízejí koberce ke koupi.

Atamurat Carpet Museum je skvělým příkladem kulturního dědictví Turkmenistánu. Toto muzeum výstižně ukazuje složité vzorce a barvy, které Turkmeni používali v textilním umění po staletí. Pokud se chystáte na dovolenou do Turkmenistánu, určitě nezapomeňte navštívit Atamurat Carpet Museum a ochutnat kouzlo turkmenských koberců.


Letenka Turkmenistán Atamurat Carpet Museum


Turkmenistan is a country that is often overlooked when it comes to tourist destinations. However, this country has much to offer, especially for those who love history, art, and culture. One such destination that is a must-see for art lovers is the Atamurat Carpet Museum located in Turkmenistan's Mary Province.

The Atamurat Carpet Museum is a stunning example of Central Asian architecture. It is located in the village of Atamurat, about 50 kilometers north of Mary city, and is home to over 2,500 rugs and carpets. The museum was established in 1994 and is named after Atamurat Gurbanguly, a skilled weaver who is considered to be the founder of the Turkmen carpet-making industry.

The museum's collection comprises some of the most exquisite and ornate carpets, which are considered to be some of the best examples of traditional Turkmen carpet weaving. The museum's collection includes carpets from the 18th and 19th centuries, as well as contemporary pieces created by local artisans. Each carpet in the museum has a unique story attached to it, as many of the pieces were made as gifts for wedding ceremonies or as a part of dowries.

The museum's collection is divided into several categories, including carpets with geometric designs, carpets with plant motifs, animal representations, and many more. Visitors can also see a range of embroidery works, suzanis, and traditional Turkmen textiles, including the bekasam and chyrpi. All of these textiles showcase the skill, precision, and high level of craftsmanship of Turkmen artisans.

Visitors to the Atamurat Carpet Museum can also see how carpets are made in Turkmenistan. The museum has a workshop where visitors can see local weavers working on intricate carpet designs. Visitors can try their hand at weaving, too, with the guidance of experienced weavers.

The museum also offers a variety of activities for visitors, including traditional Turkmen tea served with local sweets, and opportunities to watch performances by local musicians and dancers. Visitors to the museum can explore the beautiful surrounding gardens, which are home to a variety of Turkmen flora, including roses, fig trees, and pomegranates.

To visit the Atamurat Carpet Museum, travelers can fly to Ashgabat International Airport and then take a domestic flight to Mary city. From there, it is a short drive to the museum. A visit to the museum is an excellent opportunity to experience the rich culture and heritage of Turkmenistan, and to appreciate the beauty and intricacy of Turkmen carpets.


Nejčastější dotazy a odpovědi Turkmenistán Atamurat Carpet Museum


Dotaz: Jak se dostanu do Atamurat Carpet Museum v Turkmenistánu?
Odpověď: Atamurat Carpet Museum se nachází ve městě Atamurat, které se nachází asi 260 kilometrů východně od Turkmenabatu. Je možné se tam dostat buď taxi službou nebo autobusem.

Dotaz: Kdy je Atamurat Carpet Museum otevřen?
Odpověď: Atamurat Carpet Museum je otevřen každý den v týdnu kromě neděle, od 9:00 do 18:00 hodin.

Dotaz: Kolik stojí vstupenka do Atamurat Carpet Museum?
Odpověď: Vstupenka do Atamurat Carpet Museum stojí 10 turkmenských manatů.

Dotaz: Jaký je hlavní výstavní předmět v Atamurat Carpet Museum?
Odpověď: Hlavním výstavním předmětem v Atamurat Carpet Museum jsou koberce s ručním pletením, které jsou typické pro Turkmenistán a jsou považovány za umělecká díla.

Dotaz: Je možné koupit si v Atamurat Carpet Museum nějaký suvenýr?
Odpověď: Ano, je možné si koupit v Atamurat Carpet Museum suvenýry, jako jsou malé koberce, suvenýry z koberců nebo turkmenské šperky.


Počasí Turkmenistán Atamurat Carpet Museum


Turkmenistán je země vnitrozemská a nachází se v jihozápadní části Střední Asie. Má subtropické suché a polosuché podnebí. V létě dosahují teploty okolo 45°C, v zimě se teploty snižují až na -12°C.

Atamurat Carpet Museum se nachází v Atamurat, menším městě v Turkmenistánu. Tento muzeum je jedním z nejznámějších v oblasti a jako návštěvník si zde můžete prohlédnout mnoho krásných koberců, které pocházejí z této země.

Turkmenské koberce jsou známé po celém světě pro svou krásu a uměleckou hodnotu. Jsou vyrobeny z vlny a březové kůry, barveny přírodními barvami a zpracovávány ručně. Díky tomu jsou turkmenské koberce velmi trvanlivé a odolné.

V muzeu můžete obdivovat různé druhy koberců, jako jsou například alajebské koberce, jomudské koberce, caratauské koberce nebo gökdepe koberce. Každý z těchto koberců má své specifické rysy a významy.

Muzeum je velmi dobře organizované a má mnoho informací o historii a výrobě turkmenských koberců. Návštěvníci se dozví více o výběru materiálů, barvení, vzorech a technikách, které se používají při výrobě koberců.

Turkmenské koberce jsou nejen krásné a umělecky hodnotné, ale také mají velkou historickou a kulturní hodnotu pro tuto zemi. V historii se koberce používaly jako předmět směny a dokonce se jimi platily daně.

Atamurat Carpet Museum je skvělým místem pro milovníky koberců a pro každého, kdo chce poznat více o turkmenské kultuře a historii. Pokud máte možnost, navštivte toto muzeum a užijte si krásu turkmenských koberců na vlastní oči.


Ubytování Turkmenistán Atamurat Carpet Museum


Turkmenistán je země s bohatou kulturou, historií a tradicemi. Nachází se jihovýchodně od Kaspického moře a sousedí s Íránem, Afghánistánem, Uzbekistánem a Kazachstánem. V Turkmenistánu si můžete prohlédnout krásné stavby z dob starověku, stejně jako moderní architektonické projekty.

Jedním z nejvýznamnějších muzeí v Turkmenistánu je Atamurat Carpet Museum. Nachází se v Atamurat v Turkmenabatském národním parku. Muzeum je specializované na turkmenské koberce, které jsou jedním z nejvýznamnějších prvků turkmenské kultury.

Atamurat Carpet Museum bylo otevřeno v roce 2000. Nachází se v moderní budově s plochou přibližně 650 metrů čtverečních. Má několik výstavních sálů, kde jsou vystaveny různé kusy turkmenských koberců z různých oblastí Turkmenistánu.

Výstavní sály jsou pojmenovány podle regionů Turkmenistánu, ze kterých pocházejí koberce. V muzeu můžete vidět ručně tkané turkmenské koberce různých velikostí a designů. Jsou k dispozici informace, které vám pomohou pochopit historii a význam každého koberce.

Atamurat Carpet Museum není pouze prohlídkou muzea, ale také zahrnuje ubytování pro turisty. Budova muzea je vybavena moderními pohodlnými ložnicemi, restaurací a kavárnou, která nabízí tradiční turkmenskou kuchyni.

Pokud navštívíte Atamurat Carpet Museum, budete mít jedinečnou příležitost pobývat v místě, které reflektuje turkmenskou kulturu, tradice a historii. Navíc zde můžete potkat místní obyvatele a zjistit více o jejich každodenním životě.

Celkově lze říci, že Atamurat Carpet Museum je místem, kde se můžete nejen naučit o turkmenských kobercích, ale také zažít jejich kulturu. Pokud plánujete návštěvu Turkmenistánu, doporučujeme navštívit toto muzeum a užít si jedinečný zážitek.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky