Objevte nejvýhodnější letenky

Brazílie Curitiba

Letenka Brazílie Curitiba


Pokud se chystáte na cestu do Brazílie, město Curitiba by nemělo chybět na vašem seznamu míst k návštěvě. Toto živé a moderní město se nalézá v jižní části země a je hlavním městem státu Paraná.

Curitiba je také známá tím, že má jednu z nejlepších veřejných dopravních sítí na světě, díky čemuž se stala příkladem pro ostatní města po celém světě. Ať už se vydáte do centra města nebo do místního parku, budete se moci spolehnout na moderní a efektivní dopravu.

Když se jednou ocitnete v Curitibě, není těžké najít spoustu míst, která stojí za to navštívit. Kupříkladu, chcete-li si užít koloniální atmosféru, můžete se vydat do historického centra, kde najdete mnoho architektonických skvostů a muzeí. Současně když se rádi flákáte v přírodě, můžete zajít do místních parků, které jsou plné zeleně a nabízejí mnoho turistických a rekreačních aktivit pro celou rodinu.

A co se týče kuchyně, Curitiba nabízí zážitek! Kromě tradiční brazilské kuchyně, můžete ochutnat i místní speciality, jako například barreado, který lze ochutnat pouze v regionu Paraná. Kromě toho můžete navštívit i různé trhy, kde najdete opravdu vynikající čerstvé produkty.

Abyste se dostali do tohoto skvělého města, musíte si zakoupit letenku do Curitiby. Ať už se jedná o krátkodobou nebo dlouhodobou dovolenou, vždy je to vynikající zkušenost. Curitiba poskytuje mnoho aktivit, které vám umožní strávit nezapomenutelný čas. A jestliže bude vaše základnou právě toto město, určitě se nebudete nudit!


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Curitiba


Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do města Curitiba?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do města Curitiba, je využít místní autobusovou linku číslo 208, která je k dispozici na letišti. Cesta trvá přibližně 50 minut a autobus jezdí každých 20 minut. Další možností je využít taxi služby.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pamětihodnosti v Curitibě?
Odpověď: Mezi nejlepší pamětihodnosti v Curitibě patří Jardim Botânico, který nabízí krásné květinové zahrady a botanické sbírky, historické centrum města s množstvím budov v koloniálním stylu, park Barigüi a Parque Tanguá.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší restaurace v Curitibě?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace v Curitibě patří restaurace Carolo, která nabízí vynikající brazilskou a latinskoamerickou kuchyni, restaurace Vindouro, která specializuje na pokrmy z oblasti Serra Gaúcha a restaurace Terrazza 40, která je umístěna na 40. patře věžové budovy a nabízí nádherný výhled na město.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Curitiby?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Curitiby je mezi prosincem a březnem, kdy je město nejteplejší a nejsušší. Během této doby se také koná množství kulturních akcí a festivalů.

Dotaz: Je v Curitibě bezpečně cestovat?
Odpověď: Curitiba je obecně bezpečné místo pro turisty a cestovatele. Nicméně, jako v kdekoliv jiném městě, je nutné být obezřetný a držet se obvyklých opatření, jako jsou uzamčení dveří a oken na ubytování a neukazování přehnaného bohatství na veřejnosti.


Dovolená Brazílie Curitiba


Brazílie a to přesněji Curitiba, je skvělým místem pro dovolenou. Tento brazilský měst o více než 1,7 milionech obyvatel, ležícího v jižní části Brazílie, nabízí návštěvníkům mnoho atrakcí, krásnou architekturu, úžasnou přírodu a vynikající kuchyni.

Curitiba se pyšní tím, že je jedním z nejekologičtějších měst na světě. Město nabízí mnoho parků a zelených ploch, které jsou v provozu non-stop. Mezi nejvýznamnější patří Jardim Botânico, který se nachází na východním okraji města a nabízí návštěvníkům nejen krásnou botanickou zahradu, ale také muzeum.

Další atrakcí města je unikátní městská hromadná doprava, která patří mezi nejlepší na světě. Na mnoha místech města najdete systém Bus Rapid Transit, který vám umožní rychle se pohybovat po celém městě. A pokud chcete poznat město opravdu zblízka, nechte se unést při jízdě na speciálních turistických autobusech, které Vás provedou bitvou osvobození, bahenskou čtvrťí a dalšími místy města.

Pro milovníky architektury je Curitiba dokonalou destinací. Město nabízí mnoho historických budov a katedrál, ale také nové stavby, které získaly mezinárodní uznání. Napříměr Opera de Arame, kulturní centrum postavené z ocelových trubek a skla.

A jak by to bylo pro gastronomii? V Curitiba můžeme ochutnat nejen tradiční brazilské pokrmy, ale také pokrmy z celého světa. Město má také mnoho malých restaurací a kaváren, které vám umožní vyzkoušet si mnoho různých druhů kávy a místních specialit.

Nezapomeňme ale, že Curitiba je jen jedním z několika skvělých míst, které Brazílie nabízí návštěvníkům. Mějte tedy na paměti, že pokud se rozhodnete pro tuto zemi jako Vaše další destinaci, máte toho ještě hodně na co se těšit.


Ubytování Brazílie Curitiba


Curitiba, čtvrté největší město v Brazílii, je živoucím a moderním městem plným kulturních a historických památek. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, nezapomeňte zajistit si kvalitní ubytování.

Curitiba nabízí řadu různých typů ubytování, od luxusních hotelů a apartmánů až po levné hostely. Všechna ubytování mají své klady a zápory a záleží na vašem rozpočtu a preferencích, které z nich vyberete.

Mezi nejlépe hodnocenými hotely v Curitibě patří Nomaa Hotel, který se nachází v bezprostřední blízkosti Batel, nejmodernějšího obchodního a rezidenčního obvodu města. Hotel nabízí 42 moderně vybavených pokojů, kde se můžete těšit na nejmodernější technologie a luxusní vybavení. Pro relaxaci si můžete zajít do wellness centra s fitness centrem a saunou nebo si vychutnat delikátní pokrmy podávané v restauraci Nomade.

Dalším luxusním hotelem je Hotel Deville Business Curitiba. Nachází se v centru města, kde je bezproblémový přístup ke kulturním památkám jako např. katedrále, Opernímu divadlu nebo Parku Barigüi. Hotel nabízí 123 elegantně zařízených pokojů, včetně apartmánů a rodinných pokojů. K dispozici jsou také moderní konferenční prostory, restaurace a kavárna, wellness centrum a venkovní bazén.

Pokud hledáte levnější ubytování, Curitiba má také spoustu možností v podobě hostelů. Mezi nejlépe hodnocenými patří Curitiba Backpackers Hostel, který se nachází v historické čtvrti Largo da Ordem a nabízí příjemné pokoje se společnými prostory, včetně kuchyně a terasy. Hostel je blízko hlavních turistických atrakcí, jako je Opera de Arame a Botanická zahrada.

Dalším skvělým hostelem je Motter Home Curitiba Hostel. Tento hostel se nachází v srdci města a nabízí příjemné pokoje s vlastními koupelnami, včetně konverzačního pokoje a kuchyně. Hostel se pyšní pěknou terasou s výhledem na město, kde si můžete odpočinout a odpočinout si.

Je třeba podotknout, že existuje mnoho dalších možností ubytování v Curitibě, které splňují různé požadavky a potřeby hostů. Protože si ubytování představuje každý jinak, záleží na vašem vkusu a rozpočtu, který z těchto typů ubytování si vyberete. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo levný hostel, vždy si můžete být jisti, že v Curitibě najdete kvalitní ubytování, které splní vaše požadavky.


Počasí Brazílie Curitiba


Curitiba je jedním z nejvýznamnějších měst v Brazílii a leží v oblasti nazývané Paraná Highlands na jihozápadě země. Curitibě se někdy říká "ekologická metropole" a to především díky svému udržitelnému hospodaření s životním prostředím. Curitiba má také zajímavé počasí.

Curitiba má mírné a vlhké subtropické podnebí. Teploty zde kolísají během roku, s průměrnou teplotou kolem 16-18 stupňů Celsia. Nejteplejší měsíce jsou prosinec a leden, kdy může být až 30 stupňů. Nejchladnější měsíce jsou červenec a srpen, s teplotami obvykle pod 10 stupňů.

Deště jsou běžné v průběhu celého roku v Curitibě. Průměrně spadne okolo 1400 milimetrů srážek. V létě jsou deště obvykle intenzivnější a častější, což může způsobit problémy s povodněmi. Zimní období je obvykle suché a slunné.

Curitiba má velmi čisté ovzduší, což je vynikající pro město s tak vysokou hustotou obyvatelstva. To je díky politice ochrany životního prostředí, kterou město zavedlo. Curitiba má vysokou úroveň recyklace odpadů, ale také mnoho parků a zelených ploch, které pomáhají udržovat ovzduší čisté.

Curitiba je krasným městem, které s úspěchem řeší otázky životního prostředí. Pokud se chystáte do Brazílie, zvažte také návštěvu této ekologicky udržitelné metropole.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky