Objevte nejvýhodnější letenky

Kazachstán Zhosali

Ubytování Kazachstán Zhosali


Kazachstán je země plná překvapení a možností poznávat nové věci a kultury. Jedno z těchto překvapení se nachází v oblasti Zhosali, která se rozkládá ve středním Kazachstánu. Tento region nabízí neuvěřitelně krásné přírodní scenérie a mnoho zajímavých míst pro turisty.

Pokud hledáte ubytování v oblasti Zhosali, máte na výběr několik možností. K dispozici jsou nejen hotely a motely, ale také ubytování u místních rodin nebo v yurtách – tradičních kazachstánských stanových obydlích.

Pro mnoho turistů je nejlepší volbou pobyt u místních rodin. Toto ubytování je velmi cenově dostupné a umožňuje vám prožít nezapomenutelný zážitek. Místní rodiny vám poskytnou útulný pokoj a vysvětlí vám kazachstánskou kulturu a tradice. Navštívit místní sochy, posvátná místa a trh s potravinami s vaší místní rodinou je nezapomenutelné.

Další možností je pobyt v yurtách. Yurty jsou kulturní ikonou Kazachstánu – skvělý způsob, jak si pohodlně odpočinout v přírodě. Tyto kruhové struktury většinou obsahují velkou postel nebo několik menších postelí, palandy a krb na středovém místě. V yurtách je často k dispozici tradiční kazachstánské jídlo a nápoje, což je skvělý způsob, jak seznámit se s místní kuchyní.

Pokud máte větší požadavky a potřebujete klasický hotel, máte v oblasti Zhosali několik možností. Hotely se většinou nachází ve městech, jako je Zhezkazgan a Temirtau, vzdálených přibližně 100 km od Zhosali. Tyto hotely nabízejí všechny základní vymoženosti, jako jsou televize, klimatizace a WI-FI připojení.

Při výběru ubytování v oblasti Zhosali si můžete být jistí, že si užijete krásy středního Kazachstánu a nezapomenutelný zážitek. Zdejší příroda je nádherná a lidé jsou obecně velmi pohostinní – budete zde mít skvělý čas, nezáleží na tom, jaké ubytování si vyberete!


Letenka Kazachstán Zhosali


Jste připraveni na dobrodružství? Pokud ano, pak letenka do Kazachstánu by mohla být přesně to, co hledáte. Zhosaly je malé město v jihovýchodním Kazachstánu, které se nachází poblíž hranice s Uzbekistánem. Zdejší krajinu tvoří rozsáhlé pouště a horské masivy, takže si zde jistě přijdou na své příznivci outdoorových aktivit.

Proč jet do Kazachstánu?

Pokud vás zajímá nejen turistická, ale i kulturní stránka destinace, pak by pro vás Kazachstán mohl být zajímavou volbou. V mnoha ohledech se jedná o unikátní zemi, která ještě nemá takovou turistickou exponovanost, jako ostatní státy. Zdejší kultura by mohla být pro mnoho z nás celkem exotická, ať už se jedná o tradiční kazachské tance, či kočování nomádů.

Co můžete vidět v Zhosalu?

Jako malé město s veškerými charakteristikami typickými pro pouštní oblast, byste tady určitě neměli očekávat mnoho turistických atrakcí. Nicméně, pokud máte rádi přírodu, pak by vás zde mohli zaujmout krásné rokle a kaňony, které můžete navštívit. Když se pak vydáte dál na jih do oblasti Karatau, narazíte na celou řadu hor, kde je možné se věnovat horolezectví.

Další turistické tipy

Pokud se něco z historie a kultury zajímáte, určitě byste měli zamířit do Almaty - hlavního města Kazachstánu. Zde si můžete prohlédnout překrásnou modrou mešitu, kterou tvoří keramické dlaždice, vyhlášený kočovný trh, kde se prodávají tradiční kazachské suvenýry, a v neposlední řadě se zde nachází také Národní muzeum Kazachstánu, které vám o zdejší historii řekne mnoho zajímavých faktů.

Jak se dostat do Zhosalu?

Několik tisíc kilometrů od Prahy, byste se přibrat na vašem plánu přinejmenším jednu přestupní let. Dost možná budete muset letět do Astany nebo Almaty, poté změnit letadlo a pokračovat do Shymkentu (města přibližně 200 km od Zhosalu). Druhá varianta by byla využít přímých letů z Kyjeva, kde se nabízí levnější letenky, přesto byste však museli být připraveni na dlouhé přelety s několikati-hodinovými mezipřistáními.

Závěr

Jestliže chcete zkoumat krásy Kazachstánu, pak by bylo pro vás určitě zajímavé do Zhosaly cestovat. Přestože není turistická destinace, nabízí zde krásné scenérie pouští a hor. Město Zhosaly samotné asi nebude vaší největší atrakcí, nicméně doporučuji si v Kazachstanu udělat výlet na tradiční kočovný trh a obdivovat krásné kočovné náčelníky v jejich tradičních kostýmech.


Počasí Kazachstán Zhosali


Zhosali je město, které se nachází v severní části Kazachstánu, a to v oblasti Severokazašský. Celkem se jedná o velmi malé město, které má méně než pět tisíc obyvatel. Vlivem své polohy v kontinentální části Kazachstánu je zde charakteristické kontinentální suché podnebí.

Začátek roku v Zhosalimu bývá velmi chladný. Teploty se mohou pohybovat až kolem -20 °C, a to především během ledna a února. S postupujícími měsíci se pomalu zvyšuje teplota, ale v létě nevystoupá příliš vysoko. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 25-30 °C. Nejde tak o vysoké teploty, jaké bychom mohli očekávat v oblastech s tropickým podnebím, ale na druhou stranu vlhkost vzduchu je v tomto městě velmi nízká, což může působit jako určitá úleva.

Dalším charakteristickým rysem města Zhosali je výskyt silných větrů. Ty mohou být poměrně nebezpečné, protože mohou přinášet mrázové vlny a mrazivé teploty. Obzvláště nepohodlné je větrné počasí v období jara a podzimu, kdy je v městě také poměrně častá sněhová přeháňka. V takovém případě může být nutné opatřit si vhodné zimní oblečení, které vás uchrání před větrem a mrazem.

V neposlední řadě je třeba zmínit i sezónní výskyt srážek. Ty však v tomto městě nejsou příliš vysoké a bývají poměrně nepravidelné. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje kolem 350-400 mm a nejvíce srážek zde bývá v červnu a červenci.

Celkově lze zhodnotit, že počasí v městě Zhosali je pro mnohé Čechy docela nezvyklé. Sám fakt, že se v tomto městě nalézá tak malý počet obyvatel, naznačuje, že některé zvyky a zvyklosti jsou zde úplně jiné než u nás doma. Nicméně pro ty, kdo rádi tráví čas v přírodě, či si chtějí užít klid a ticho, může být Zhosali zaujímavou destinací. Ubytování v městě je poměrně levné a nestačíme zmínit, že zde můžete ochutnat mnoho místních specialit. Celkově, pokud hledáte místo, kde byste načerpali nové zážitky, mohlo by to být právě město Zhosali.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Zhosali


1. Co je Kazachstán Zhosali?
Kazachstán Zhosali je národní program, který si klade za cíl modernizaci Kazachstánu v oblasti průmyslu, zemědělství, inovací, vzdělání a infrastruktury.

2. Kdy byl program Kazachstán Zhosali zahájen?
Program Kazachstán Zhosali byl zahájen v roce 2018.

3. Jakou roli hraje Kazachstán Zhosali v hospodářském rozvoji země?
Kazachstán Zhosali hraje klíčovou roli v hospodářském rozvoji země tím, že podporuje modernizaci infrastruktury, zvýšení produktivity v průmyslu a zemědělství a rozvoj inovačních technologií.

4. Jaký je rozpočet programu Kazachstán Zhosali?
Celkový rozpočet programu Kazachstán Zhosali dosahuje více než 58 miliard dolarů.

5. Jaký je hlavní cíl programu Kazachstán Zhosali?
Hlavním cílem programu Kazachstán Zhosali je změna hospodářské struktury země směrem k modernímu, konkurenceschopnému a diverzifikovanému hospodářství.

6. Kdo financuje program Kazachstán Zhosali?
Program Kazachstán Zhosali je financován jak z vládních zdrojů, tak z investic soukromých společností a zahraničních investorů.

7. Jaké jsou výhody programu Kazachstán Zhosali pro zahraniční investory?
Program Kazachstán Zhosali nabízí zahraničním investorům řadu výhod jako například snížení byrokracie, daňových úlev a podpory při zakládání společností a expandování na trh.

8. Jaký je plán realizace programu Kazachstán Zhosali?
Plán realizace programu Kazachstán Zhosali je rozdělen do několika fází, které se budou realizovat v průběhu příštích deseti let s postupným zapojením různých oblastí hospodářství a infrastruktury.


Dovolená Kazachstán Zhosali


Jestliže toužíte po dovolené plné dobrodružství, rozmanitosti kultur a přírodní krásy, měl(a) byste se podívat na Kazachstán a jeho nedávno otevřené národní parky. Jedním z nich je i park Zhosali, který láká turisty ze všech koutů světa.

Národní park se nachází v provincii Almaty na jihovýchodě Kazachstánu. Jeho rozloha přesahuje 87 tisíc hektarů a je jedním z největších parků v zemi. Oblast je charakteristická hory, lesy, vodopády a malebnými jezery, které jsou v oblasti roztroušené. Celkově je zde kolem 70 menších i větších jezer.

Kromě krásné přírody se zde nacházejí i malebná horská městečka, která uchvátí svou autentičností a rozmanitostí kultur. V průběhu let park Zhosali začal být stále více vyhledávaný turisty z celého světa a nyní nabízí mnoho aktivit, které vám přinese nezapomenutelný zážitek.

Turisté se zde mohou věnovat vodním aktivitám, horolezectví, turistice, kempingu, ale také třeba jízdě na koni, což je přirozeně jeden z nejčastějších způsobů zkoumání horského kraje. Navíc se zde nacházejí i pravé horské a lesní stezky, které vás přivedou tam, kam byste bez pomoci místních lidí nemohli.

Jeden z nejproslulejších jezer v parku je Kajindžika, které se nachází na jihozápadě od vesnice Kegen, což je vesnice na níž granice Kazachstánu končí a začíná Čína. Zde se můžete podívat na krasové až kouty, protože jezero je obklopené skalami. Když se zdá, že svět okolo jezera se tají, můžete se vydat na turistickou trasu do povodí řek Kegen a Charyn.

Od Zhosaliho parku se nacházejí zasněžené vrcholky hor, z nichž nejvyšší vylezly Turkestanu a Zailijské Alatau. A to vše je v úchvatné přírodě Kazašské stepi.

Pokud máte zájem o pobyt v parku Zhosali, můžete zkusit některý z kempů. V jednom z nich můžete zaplavat v největším geotermálním jezeře v Asii a rádi byste si vyzkoušeli zajímavou sportovní aktivitu. Přejeme Krásnou dovolenou v Kazachstánu!


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky