Objevte nejvýhodnější letenky

Turecko Şanlıurfa

Letenka Turecko Şanlıurfa


Şanlıurfa, známá také jako Urfa, je rodištěm biblického patriarchy Abraháma a jedním z nejdůležitějších kulturních a historických center Turecka. Pokud tedy plánujete návštěvu této fascinující destinace, úvodem je třeba vyřešit základní logistickou otázku - jak se tam dostat. V tomto článku vám přiblížíme možnosti, jak získat letenku do Şanlıurfy.

Şanlıurfa Airport, oficiálním názvem GAP Airport, je hlavním letištěm v této oblasti jihovýchodního Turecka. Nachází se na východním okraji města asi 35 km od centra. Pro většinu turistů bude letiště GAP Airport možností první volby.

Přímé lety z některých evropských měst do GAP Airport jsou k dispozici, ale mohou být drahé. Pokud nejste příznivcem delších cest, můžete zvolit přímý let z Istanbulu. Istanbul je největší turecké město a tím pádem i hlavním letištěm. Istanbul a Şanlıurfa jsou od sebe vzdálené více než 1000 km, takže letadlo je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Urfy.

Dostanete se sem také vlakem nebo autobusem. Urfa má dobrou autobusovou a vlakovou dopravu, a také hlavní silnice spojující Istanbul a Anatolii. Pokud tedy toužíte po podrobnějších výletech a cestování po Turecku, může být toto řešení cesty pro vás.

Při plánování cesty do Şanlıurfy je také vhodné počítat s místním rozvrhem. Musíte si být vědomi, že lety z Istanbulu do Urfy se mohou konat pouze v omezených dnech a hodinách. Může se také stát, že vám nebudou během letní sezóny k dispozici některé trasy. Je proto vhodné navrhnout a rezervovat si letenku v předstihu.

Výběr vhodného způsobu dopravy se skládá z několika faktorů - hlediskem je váš výdaj, časové a pohodlnostní faktory a také vaše osobní preference. Šanlıurfa nabízí návštěvníkům velké množství turistických atrakcí. Mezi nejznámější patří zříceniny Göbeklitepe, o tisíce let starší než slavné pyramidy v Egyptě. Pro návštěvníky, kteří chtějí objevovat kulturní poklady Turecka, je to vhodné místo pro návštěvu.

V závěru tedy můžeme říci, že pro let do Urfa lze zvolit jednu z několika dostupných možností. Každý způsob má své výhody i nevýhody, ale rozhodnutí záleží zcela na vás a vašich potřebách. Bez ohledu na zvolenou cestu si můžete být jisti, že vás čeká fascinující a nezapomenutelný pobyt v centru islámského světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Turecko Şanlıurfa


1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Şanlıurfa v Turecku?
Nejlepší místa k návštěvě v Şanlıurfa jsou Urfa bazaar, Mešita Hanzade, Mešita Emir, Göbekli Tepe, Park města Sira, Přírodní park Birecik, mešita Balıklıgöl, Pevnůstka Harrán a řeka Eufrat.

2. Jaká je nejlepší doba návštěvy Şanlıurfa?
Nejlepší doba návštěvy Şanlıurfa je jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a nejsou příliš horké nebo chladné.

3. Jaký je průměrný rozpočet pro cestu do Şanlıurfa?
Průměrný rozpočet pro cestu do Şanlıurfa zahrnuje přibližně 50-60 € na den, včetně ubytování, jídla, dopravy a vstupného.

4. Jaký druh jídla lze v Şanlıurfa ochutnat?
V Şanlıurfa je nabídka různých druhů jídel, jako jsou například kebab, lahmacun, baklava, domácí pečivo, tradiční polévky a mnoho dalších místních specialit.

5. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy v Şanlıurfa?
Pro dopravu v Şanlıurfě lze použít místní taxislužbu, dopravní autobusy a rovněž mnoho turistických společností, které nabízejí různé prohlídky města a okolí.

6. Co je to Göbekli Tepe?
Göbekli Tepe je neolitická archeologická lokalita v Turecku, nacházející se v kraji Şanlıurfa, kde se nachází nejvýznamnější a nejstarší známé megalitické záznamy, datované do doby před 9500 lety a oceněné UNESCO.

7. Kde lze v Şanlıurfa nakupovat?
Nejlepší místa k nakupování v Şanlıurfa jsou nákupní centra Urfa bazaar a Karaköprü bazaar, kde lze nalézt tradiční výrobky, oděvy, doplňky a suvenýry.

8. Jak získat vízum pro návštěvu Turecka?
Pro získání víza k návštěvě Turecka se doporučuje kontaktovat místní konzulární úřady. Vízum lze rovněž získat online na oficiálních stránkách tureckého ministerstva zahraničí.


Ubytování Turecko Şanlıurfa


Şanlıurfa je historické město v jihovýchodním Turecku, které je známé pro své kulturní dědictví a odkazy na biblické příběhy. Město se nachází v blízkosti hranic s Sýrií a Irákem, což ho dělá zajímavým místem pro turisty, kteří chtějí objevit této oblasti.

Další zajímavou výhodou města Şanlıurfa je široká nabídka ubytování. Turisté si mohou vybrat z celé řady hotelů, hostinců a privátních apartmánů. Tyto typy ubytování jsou dostupné v různých kategoriích, od luxusních hotelů až po jednoduchá hostince, což uspokojí rozmanité potřeby a rozpočty cestujících.

Jedním z nejpopulárnějších hotelů v Şanlıurfě je Hotel Harran. Nachází se v historické části města a nabízí pohodlné pokoje s moderním zařízením. Hosté si mohou vychutnat venkovní bazén a lázeňské služby včetně masáží. Restaurace v hotelu Harran servíruje místní speciality a mezinárodní kuchyni.

Další možností ubytování jsou hostince, které jsou levnější než hotely. Hostinec Gizemli Konak je skvělou volbou pro cestující s omezeným rozpočtem. Nachází se v centrální části města a nabízí pohodlné pokoje s vlastním sociálním zařízením. Hosté si mohou užít snídani a nápoje na terase, která poskytuje výhled na město.

Pro návštěvníky, kteří hledají soukromí, jsou dostupné privátní apartmány. Apartmán Urfa Flat se nachází v centru města a nabízí pohodlné a útulné ubytování. Vybavení apartmánu zahrnuje vlastní koupelnu, plně vybavenou kuchyň a obývací pokoj s TV. Hosté mohou užívat bezplatné Wi-Fi a mohou si objednat čištění pokoje.

Všechna ubytování v Şanlıurfa jsou výbornou volbou pro turisty, kteří chtějí objevit kulturní dědictví a historii tohoto fascinujícího města. Şanlıurfa se také nachází v blízkosti mnoha dalších zajímavých destinací v Turecku, takže je ideálním výchozím bodem pro cestování po této oblasti.


Počasí Turecko Şanlıurfa


Şanlıurfa je jedno z nejteplejších měst v Turecku, v letních měsících může být teplota velmi vysoká a dosahovat až 40°C. V zimě naopak teploty klesají na průměrných 10°C, s možností výskytu příležitostných sněhových bouří.

V létě se v Şanlıurfa objevuje sucho a teplé větry, takže byste se měli připravit na skutečně horké počasí. Pokud se budete pohybovat venku, nezapomeňte na pití vody, klobouky a opalovací krémy. Doporučuje se také vyhýbat se činnostem během nejteplejších hodin dne.

Na jaře a na podzim je počasí v Şanlıurfa mnohem příjemnější s průměrnými teplotami 20-25°C. Tentokrát také jsou teploty mírné a snáze se dá přežít i bez klimatizace. Takže pokud vás zajímají města Turecka, spring a fall jsou pro vás nejlepší obdobím k návštěvě Şanlıurfa.

V zimních měsících může být počasí v Şanlıurfa chladné s mrazem a sněhovými bouřemi. Pokud plánujete návštěvu v této sezóně, je dobré mít s sebou vhodné oblečení a obuv, abyste se dokázali přizpůsobit chladným podmínkám.

Celkově řečeno, Şanlıurfa má teplé a suché klima s velkými rozdíly mezi letními a zimními teplotami, takže si při plánování návštěvy této oblasti nezapomeňte pořádně zkontrolovat předpověď počasí.


Dovolená Turecko Şanlıurfa


Dovolená v Turecku ve městě Şanlıurfa je skvělou volbou pro ty, kdo hledají kombinaci historie, kultury a krásné přírody. Leží v jižní části Turecka, blízko hranic s Sýrií a Irákem, a nabízí neuvěřitelné zážitky a památky.

Hlavní turistickou atrakcí města je bezpochyby Balıklıgöl, což je stará svatyně, která se nachází u Nitričního pramene. Toto místo podle legendy uzdravilo Abraháma ze zranění na noze. Říká se, že ryby v jezírku jsou posvátné a že se restauruje zdraví těch, kdo si ponoří nohy do vody.

Další významné památky, které stojí za návštěvu, jsou například křižovatka mezi Mezopotámií a Středním východem, známá jako Kůň Abrahama, nebo třeba Caravan-serail Al-Rahman, který sloužil jako ubytování pro karavany procházející ze Sýrie a Iráku.

Şanlıurfa je také známá svými tradičními jídly, jako jsou kebab nebo lahmacun, což jsou placky s mletým masem a zeleninou. Můžete si vychutnat skvělé jídlo na místních trzích nebo v restauracích v centru města.

Pro přírodovědce a příznivce outdoorových aktivit je možné navštívit národní park Göbekli Tepe, kde se nachází nejstarší dochovaný chrám na světě, který byl založen před více než 11 000 lety. Park je také domovem mnoha divokých zvířat, jako jsou vlci, divoké kozy nebo létající veverky.

Celkově lze říci, že Şanlıurfa nabízí jedinečnou atmosféru a zážitky, což z ní činí skvělé místo pro dovolenou. Můžete si vychutnat krásnou kulturu, chutné jídlo a památky, a to vše v krásném prostředí. Takže pokud plánujete dovolenou v Turecku, určitě zvažte návštěvu tohoto nádherného města.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky