Objevte nejvýhodnější letenky

Francie Lyon

Dovolená Francie Lyon


Ideální cíl pro dovolenou ve Francii Lyon má vše, co byste si mohli přát - kulturu, historii, krásné krajiny, nevšední gastronomii a mnoho dalšího. Lyon, který se nachází na jihu země, je jedním z největších a nejlidnatějších měst ve Francii a je zároveň hlavním městem regionu Auvergne-Rhône-Alpes.

Při své návštěvě v Lyonu budete nadšeni nejen jeho krásnou architekturou a malebnými uličkami, ale také jeho kulturním bohatstvím. Lyon byl v roce 1998 zapsán na seznam UNESCO jako světové dědictví a má tak mnoho chráněných památek.

Srdcem města je historické centrum - Vieux-Lyon. Prozkoumejte katedrálu Saint-Jean-Baptiste, malé uličky plné uměleckých dílen a antikvářů a tři středověké paláce - Palais de Justice, Palais de l’Archevêché a Palais Saint-Pierre, které dnes slouží jako galerie.

Dalšími symboly města jsou čtyři obří fresky na čtyřech městských sítích - Lyon, La Croix Rousse, La Guillotière a Vaise. Tyto fresky jsou obrovské malby zobrazující historii města a jeho kulturní různorodost. Lyon je také domovem k několika světoznámým muzeím, jako jsou muzeum Lumière, muzeum Galliera, muzeum krásného umění a muzeum současného umění.

Lyon je známý také pro své slavné kulinářské speciality - kozi sýr se strouhankou, lyonskou klobásou a quenelle. Tyto špičkové speciality jsou k dostání na každém rohu a některé z nejlepších restaurací najdete právě v centru města. Lyon je také známý svými trhy, na kterých můžete ochutnat a koupit čerstvé regionální produkty.

Lyon se nachází v okolí krásných horských řetězců, které nabízejí návštěvníkům mnoho outdoorových aktivit, jako je lezení, turistika, horská kola a lyžování v zimě. Nejpopulárnějšími turistickými atrakcemi v této oblasti jsou městečka Annecy a Grenoble.

Pokud hledáte klidné, romantické a kouzelné místo pro dovolenou, Lyon je určitě volbou pro vás. Lyon má vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou - kulturu, gastronomii, krásné scenérie a mnoho dalšího. Vydejte se na náročnou cestu do Francie, abyste objevili krásy, které město Lyon nabízí, a stali se součástí jedné z nejstarších a nejkrásnějších oblastí v Evropě.


Ubytování Francie Lyon


Francouzské město Lyon se nachází v regionu Auvergne-Rhône-Alpes, na samém jihu Francie. Většina turistů, kteří se rozhodnou Lyon navštívit, hledají vhodné ubytování v centru města, kde se nachází nejvíce pamětihodností, restaurací a barů.

V centru města je možnost ubytování na různých úrovních. Nejlevnější možnost představují hostely a levné hotely. V naprosté většině případů se jedná o jednoduché pokoje s minimem vybavení, které jsou k dispozici za velmi přijatelné ceny. Pro náročnější klientelu jsou v centru města Lyon k dispozici i luxusní hotely s pětihvězdičkovým servisem.

Pro pohodlné ubytování doporučujeme zvolit levné hotely, které nabízejí vybavené pokoje za rozumné ceny. Tyto hotely se nacházejí v blízkosti centra města a umožňují snadný přístup k pamětihodnostem a zábavě.

Další možností jsou apartmány k pronájmu, které jsou ideální pro rodinné dovolené, nebo pro ty, kteří chtějí mít vlastní kuchyňku a vlastní prostor. Vyhledávají je hlavně cestovatelé, kteří chtějí strávit více času v městě a rádi nakupují místních specialit na trzích a vaří vlastní jídlo.

Při výběru ubytování ve Francii Lyon je důležité brát v potaz, že v centru města je situace s parkováním velmi obtížná a mnohé hotely nemají vlastní parkoviště. Pokud plánujete přijet autem, vyplatí se zvolit ubytování s vlastním parkováním, nebo využít taxi a městskou hromadnou dopravu.

V případě, že hledáte luxusní ubytování ve Francii Lyon, můžete si vybrat z několika světoznámých hotelů, které nabízejí nejvyšší úroveň komfortu a prvotřídní servis. Mezi nejznámější hotely patří například Hotel Carlton, Hotel Sofitel Bellecour nebo Four Seasons Hotel Lyon.

Celkově platí, že v centru Francie Lyon jsou k dispozici různé možnosti ubytování, které zahrnují levné hotely, pěkné apartmány a luxusní hotely. Před výběrem ubytování je třeba zvažovat především vybavení pokoje, cenu a lokalitu blízkost památek a veřejné dopravy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Lyon


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Lyonu do centra města?
Odpověď: Nejlepší způsob je využít tramvajovou linku Rhônexpress, která vás dovezou do centra města za přibližně 30 minut.

2. Jakou měnu používají v Lyonu Francii?
Odpověď: V Lyonu se používá euro, stejně jako v celé Francii.

3. Kde si mohu koupit jízdenky na autobus nebo metro v Lyonu?
Odpověď: Jízdenky můžete zakoupit v automatech na zastávkách autobusů nebo vstupních halách na metru. Lze je také zakoupit v trafikách.

4. Jaké jsou nejlepší památky, které v Lyonu stojí za návštěvu?
Odpověď: K nejlepším památkám v Lyonu patří bazilika Notre-Dame de Fourvière, historické čtvrti Vieux Lyon a Presqu'ile a Lyonova opera.

5. Co je typickou francouzskou specialitou v Lyonu?
Odpověď: Lyon je proslulý svými gastronomickými specialitami, zejména cuisses de grenouilles (žabí stehýnka), quenelles (rybí knedlíky) a salade lyonnaise (lyonský salát s kachním masem).

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Lyonu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Lyonu je na jaře (březen a duben) a na podzim (září a říjen), kdy jsou teploty mírné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné.

7. Jaké jsou nejlepší oblasti k ubytování v Lyonu?
Odpověď: Nejlepší části k ubytování jsou Presqu'ile a Vieux Lyon, které nabízejí centrální polohu a snadný přístup k většině turistických atrakcí v Lyonu.


Počasí Francie Lyon


Francie Lyon je jedním z nejkrásnějších měst v jižní Francii. Město se pyšní svým bohatým kulturním dědictvím, množstvím historických památek a bohatou gastronomickou tradicí. Kromě toho má Francie Lyon také zajímavé počasí, které zahrnuje horká léta a chladné zimy.

Léto v Lyonu je obecně velmi teplé a suché. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 25-30°C a průměrné srážky jsou téměř minimální. V letním období se může objevit i několik dní s extrémně vyššími teplotami, které překonají hranici 35°C. Proto je důležité si připravit lehké oblečení a dostatek tekutin, abyste mohli užívat si slunce a prozkoumávat krásy města.

Podzim v Lyonu přináší mírné teploty a stálou oblačnost. Denní teploty se i nadále drží na úrovni 15-20°C, ale občas se může vyskytnout několik deštivých dní. To však neznamená, že byste neměli navštívit město, naopak podzim je období, kdy se okolí Lyonu mění v krásnou pestrou paletu barev a na rovněž méně turisticky frekventovaných místech můžete být své siesterské duši.

Zima v Lyonu je obecně velmi chladná. Průměrná teplota v lednu se většinou pohybuje kolem 0°C, ale někdy se může dostat až pod -10°C. Důležité je na mrazivé období připraveni a nepodceňovat chlad, protože Lyon je obklopen horami. Město se v zimě přemění v krásnou sněhovou krajinu a na nábřeží Rhôny můžete navštívit tradiční vánoční trhy.

Jaro v Lyonu je obecně chladné, ale postupem času teploty stoupají a příroda začne kvést. Od března se teploty drží okolo 10-15°C a občas se může objevit déšť. To však neznamená, že byste se neměli vydat poznávat město. Lyon je v tomto období plný života, stejně jako příroda, která začíná vytvářet spektakulární scenérie.

Celkově lze tedy říci, že Francie Lyon je krásné město s pestrým počasím. Ať už budete cestovat v létě, na podzim, v zimě nebo na jaře, vždy budete mít co objevovat. Při cestě do Lyonu nezapomeňte zahrnout vhodné oblečení a boty, abyste se mohli pohodlněji přizpůsobit podmínkám.


Letenka Francie Lyon


Francie je krásná země plná kulturálních a historických památek, nádherného přírodního prostředí a vynikající gastronomie. Lyon, jedno z nejvýznamnějších měst v zemi, se pyšní světově proslulou kuchyní, starobylým centrem a množstvím kulturního dědictví.

Cestování do Lyonu je nyní snadnější než kdy jindy díky četným leteckým společnostem, které nabízejí lety do Francie. Vše, co potřebujete, je vybrat si letenku, která vám vyhovuje, a vyrazit na nezapomenutelné dobrodružství.

Kde hledat letenku do Lyonu?

Je mnoho leteckých společností, které létají do Lyonu. Můžete si vybrat mezi levnými leteckými společnostmi, jako jsou Ryanair, Wizz Air nebo EasyJet, nebo mezi klasickými aerolinkami, jako jsou Air France, Lufthansa nebo British Airways. Cena letenky se může lišit podle sezóny, ve které cestujete, a podle toho, jak brzy si letenku objednáte. Doporučujeme objednat letenku co nejdříve.

Jak dlouho trvá let do Lyonu?

Let z České republiky do Lyonu trvá zhruba 2 hodiny. Pokud cestujete z Prahy, brněnské letiště nabízí přímé lety do Lyonu. Přesun z letiště do centra města závisí na tom, který letiště v Lyonu si vyberete - Lyon Saint-Exupéry nebo Lyon-Bron. Nejlepší a nejpohodlnější volbou je jet přímo na Lyon Saint-Exupéry, odkud existují autobusové a tramvajové spoje vedoucí přímo do centra města.

Co mohu vidět v Lyonu?

Lyon je historické město plné turistických atrakcí. Můžete navštívit starobylé centrum města, kde se nachází muzea, paláce a kostely. Návštěvu stojí také katedrála Notre-Dame de Fourvière a antické odkazy Rímského impéria.

Jedinečnou příležitostí je ochutnávka místní kuchyně, která se řadí mezi nejlepší na světě. Lyon je známý svými specialitami, jako jsou plněné vepřové nožky a krocaní játra. Pro ty, kdo se zajímají o vino, jsou k dispozici zájezdy po vinařských oblastech, které obklopují město.

Celá Francie se může pochlubit nádherným přírodním prostředím a Lyon není výjimkou. Blízkost Alp a řeky Rhôny nabízí spoustu příležitostí pro turistické výlety a vodní sporty.

Výlet do Lyon je zážitkem, který nesmíte minout. Vyberte si letenku, připravte si kufry a vyrazte na nezapomenutelnou dovolenou plnou kulturních zážitků, historie a gastronomie.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky