Objevte nejvýhodnější letenky

Jordánsko Al-Karak Castle

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Al-Karak Castle


1) Jaký je vstupní poplatek do Al-Karak Castle?
- Vstupné do Al-Karak Castle je kolem 3-4 JOD (jordánský dinár).

2) Jak dlouho trvá prohlídka Al-Karak Castle?
- Prohlídka hradu trvá zhruba hodinu a půl až dvě hodiny, v závislosti na vaší zájmu a rychlosti prohlídky.

3) Je vhodné navštívit Al-Karak Castle s dětmi?
- Ano, hrad je vhodný pro návštěvu s dětmi. Nicméně, ujistěte se, že děti jsou v bezpečí během prohlídky.

4) Jak se dostanu do Al-Karak Castle?
- Hrad se nachází na jihu Jordánska, asi 130 km od Ammánu. Nejlepší způsob, jak se dostat do hradu, je najmout si soukromého řidiče nebo si pronajmout auto.

5) Je Al-Karak Castle otevřený celý rok?
- Ano, hrad je otevřený celý rok, s výjimkou prvního dne muslimského svátku Eid al-Fitr a v první den muslimského svátku Eid al-Adha.

6) Je možné najmout si průvodce při návštěvě Al-Karak Castle?
- Ano, je možné si najmout průvodce při návštěvě Al-Karak Castle. Průvodci mohou poskytnout užitečné informace o historii a architektuře hradu.

7) Jsou v hradu restaurace a obchody s suvenýry?
- V hradu nejsou žádné restaurace ani obchody s suvenýry. Nicméně, v okolí hradu jsou restaurace a obchody s místními suvenýry.

8) Je lepší navštívit Al-Karak Castle v dopoledních nebo odpoledních hodinách?
- Doporučuje se navštívit hrad v dopoledních hodinách, protože poledne může být velmi horké. Také je vhodné si zkontrolovat otevírací dobu hradu před návštěvou.


Ubytování Jordánsko Al-Karak Castle


Jordánsko je země, která nabízí mnoho krásných a historických lokalit. Jednou z nejvýznamnějších z nich je hrad Al-Karak Castle, který se nachází v jižní části země. Hrad je příkladem jordánského opevnění a součástí dědictví UNESCO. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, budete potřebovat dobré ubytování.

Existují různé možnosti ubytování v blízkosti Al-Karak Castle. Pokud preferujete luxusní hotely, můžete si vybrat mezi několika možnostmi. Jedním z nich je hotel Luminous Lagoon, který se nachází v blízkosti hradu. Tento hotel nabízí moderní pokoje s klimatizací, balkonem a minibarem. Dalším luxusním hotelem je Dana Guesthouse, který se nachází ve vesnici Dana Canyon. Tento hotel nabízí krásné pokoje s výhledem na horu a poušť.

Pokud hledáte více cenově dostupné možnosti ubytování, můžete si vybrat mezi několika možnostmi. Jedním z nich je tento Al-Karak Castle Inn, který se nachází v bezprostřední blízkosti hradu. Tento hotel nabízí skromné pokoje s vlastním sociálním zařízením a bezplatným Wi-Fi. Další možností je hotel Finjan Camp, který se nachází v blízkosti hory Dana. Tento hotel nabízí bungalovy s výhledem na poušť.

Pokud si chcete užít autentickou jordánskou zkušenost, můžete zůstat v jednom z místních Bedouin campů. Tyto tábory nabízejí možnost strávit noc v tradicionálním stanu, zažít pravou atmosféru pouště a užít si nádherný výhled na horu a poušť. Mají také tradiční Bedouin jídlo a obvykle organizují výlety do okolí.

Celkově lze říci, že v okolí Al-Karak Castle najdete mnoho možností ubytování, jak luxusních, tak cenově dostupných. Pokud hledáte autentickou zkušenost, doporučujeme zůstat v Bedouin campu. Nezáleží na tom, kterou možnost si vyberete, budete mít zajištěno skvělé ubytování a spoustu krásných zážitků v této historické oblasti Jordánska.


Dovolená Jordánsko Al-Karak Castle


Jordánsko, země středověkých hradů, historických památek a kouzelných míst, nabízí nezapomenutelné zážitky pro každého návštěvníka. Mezi jedno z nich patří hrad Al-Karak, jedna z nejimpozantnějších staveb této země.

Hrad Al-Karak, který se nachází ve středu Jordánska, je jedním z největších královských hradů v celé zemi. Jeho historie sahá až do dob křížových výprav, kdy sloužil jako hraniční pevnost mezi křesťanskými a muslimskými zeměmi. Během staletí byl Al-Karak několikrát obléhán a dobyt, přesto se mu podařilo zachovat svou impozantní atmosféru a zůstat jedním z nejvýznamnějších historických památek Jordánska.

Pro turisty, kteří se vydají na dovolenou do Jordánska, je Al-Karak Castle skvělým místem ke strávení několika dní. Kromě prohlídky hradu a jeho opevnění si zde turisté mohou prohlédnout i místní památky a historické artefakty, které zdobí přilehlé muzeum.

Samotná prohlídka hradu je zážitek. Stoupání po strmých schodech umocní pocit prastaré historie, která je skryta v kamenných zdích. Z vrcholu hradu se turisté mohou kochat nádhernou vyhlídkou na celé okolí a pozorovat, jak se proměňuje v závislosti na denní době.

Navštívení hradu Al-Karak by mělo být na seznamu každého cestovatele, který se vydává do Jordánska. Toto místo nabízí nejen fascinující pohled do jordánské historie, ale také zážitek z nádherné architektury a nezapomenutelných panoramat. Je to místo, které si cestovatel bude pamatovat po celý život.


Počasí Jordánsko Al-Karak Castle


Jordánsko je země s různorodým klimatem, který se liší podle regionu. Město Al-Karak je jedním z těch, které se nachází ve střední části země a má celoročně teplé a suché počasí. Léta jsou obvykle rozpálená a suchá, se teplotami obvykle kolem 35 stupňů Celsia, zatímco v zimě se teploty pohybují kolem 15-20 stupňů Celsia.

Al-Karak je známé svým hradem, který se nachází na strategickém kopci, a proto byl často vyhledávaným cílem pro výpravy a dobývání mnoha dobyvateli. Tento hrad stojí na místě, kde kdysi stálo město Moabitis, které bylo zničeno v roce 1120 a nahrazeno hradem Al-Karak. Hrad je jedním z nejznámějších turistických cílů v Jordánsku a turisté z celého světa sem často putují, aby si prohlédli jeho rozsáhlé stěny a věže.

Jako většina jordánských měst i Al-Karak má rádiové a televizní stanice, které poskytují informace o aktuálním počasí v oblasti. V létě se teplota může dostat až nad 40 stupňů Celsia a turisté se musí připravit na horké počasí. Na druhou stranu, v zimě může být v oblasti kolem Al-Karaku chladno, takže je vhodné vzít si teplo a připravit se na podmínky, jako jsou silné větry a deště.

Pokud se tedy chystáte navštívit Al-Karak, měli byste si připravit vhodné oblečení pro období, ve kterém budete cestovat. Oblečení, které je vhodné pro horké počasí, jako jsou lehké látky a klobouk, jsou vhodná pro léto, zatímco v zimě byste měli mít s sebou teplejší oblečení, jako jsou bundy a šály. Je také vhodné sledovat předpověď počasí na období vašeho cestování, abyste se mohli lépe připravit na aktuální počasí.

Al-Karak je krásné a historické místo s bohatou historií a kulturou, a pokud plánujete cestu do Jordánska, měli byste si určitě přidat návštěvu tohoto místa na svůj seznam. Buďte však opatrní na počasí a připravte se na jeho vlivy, abyste si mohli co nejvíce užít svou dovolenou.


Letenka Jordánsko Al-Karak Castle


Jordánsko je země, která zaujme každého milovníka historie, kultury a úchvatné krajiny. Navštívit Jordánsko rozhodně stojí za to. Mezi jednu z nejnavštěvovanějších atrakcí této země patří i hrad Al-Karak Castle.

Al-Karak Castle leží v historické oblasti Kerak, asi 140 kilometrů jihozápadně od Ammánu, hlavního města Jordánska. Hrad Al-Karak je jedním z nejhistoričtějších míst v Jordánsku, postaven byl již v 9. století a sloužil jako pevnost na obranu proti křižáckým útokům. V 12. století jej dobyli křižáci a následně patřil různým arabským dynastiím. V průběhu let byl hrad několikrát přestavován a docházelo k jeho rozšiřování.

Al-Karak Castle nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost poznat historii Jordánska a získat představu o strategickém významu hradu v minulosti. Uvnitř hradu naleznete řadu budov, jako jsou například paláce, mešity, kasárny a také lázně, což dokládá to, že hrad byl kdysi velkým sídlem. Návštěvníci se mohou projít po hladkých kamenitých místnostech, zdobených nádhernými freskami, prohlédnout si velkolepé kamenné oblouky a výhledy na osamocené vrcholy okolních hor.

Z Al-Karak Castle navíc nemusíte cestovat příliš daleko, aby jste vyzkoušeli plný středomořský zážitek. Do asi 1,5 hodiny jízdy se dostanete k moři a můžete se osvěžit v jeho čistých vodách.

Pro návštěvu Jordánska a prohlídku hradu Al-Karak Castle budete potřebovat koupit letenky. Na trhu existuje mnoho možností, jak levně zakoupit letenky. Je třeba si zvolit správný čas nákupu letenek, prověřit si všechny dostupné nabídky od různých leteckých společností a sledovat slevy na letenky.

Jordánsko a hrad Al-Karak Castle nabízejí mnoho výjimečných zážitků a možností prozkoumat starobylou kulturu a historii této země. Pokud se chystáte na dovolenou do Jordánska, určitě byste neměli vynechat návštěvu hradu Al-Karak Castle.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky