Objevte nejvýhodnější letenky

Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)

Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


1. Jak se dostat do Sikkimu?

Sikkim je nejlépe dostupný z Darjeelingu a Siliguri v Západním Bengálsku a Bagdogra v Severním Bengálsku. Lze se sem dostat autobusem, taxíkem nebo vlakem.

2. Je nutné mít pro vstup do Sikkimu povolení?

Ano, vstup do Sikkimu vyžaduje speciální povolení, které lze získat on-line nebo po příjezdu na místních úřadech.

3. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Sikkimu?

Nejlepší čas pro návštěvu Sikkimu je během jarních a letních měsíců od března do května a pak zase od září do listopadu.

4. Jaký je nejlepší způsob, jak se přesunovat po Sikkimu?

Nejlepší způsob, jak se přesunovat po Sikkimu, je taxík nebo pronájem automobilu. Lze využít také služby místních dopravních podniků.

5. Co si můžu z Sikkimu přivézt jako suvenýry?

V Sikkimu jsou k dispozici různé suvenýry, jako jsou ručně tkané koberce, výrobky z bambusu, bylinné čaje, tibetské šperky atd.

6. Co vidět v Gangtoku?

V Gangtoku si turisté mohou prohlédnout různé turistické atrakce, jako je Enchey klášter, Tashi view point, Rumtek klášter, Namgyal institut a další.

7. Jaké jsou nejlepší místa v Pellingu?

V Pellingu lze navštívit několik turistických atrakcí, jako jsou Pemayangtse Monastry, Khecheopalri jezero, Rabdentse Ruiny, Singshore Bridge atd.

8. Jak se připravit na vysokohorskou turistiku v Sikkimu?

Turisté by měli být v dobré fyzické kondici a měli by se vyzbrojit dostatečnými vrstvami oblečení, abychom se přizpůsobili rychlým výkyvům teploty vysokohorského prostředí.

9. Je Sikkim bezpečným místem pro turisty?

Ano, Sikkim je považován za bezpečné místo pro turisty, ale stejně jako v jiných turistických oblastech by měli turisté dodržovat běžná bezpečnostní opatření.

10. Jaká je nejlepší věc na návštěvě Sikkimu?

Jednou z nejlepších věcí při návštěvě Sikkimu je zažít klid a pokoj, který zde převládá, společně s fascinujícími výhledy na vrcholky hor a myslet tak na nic jiného.


Dovolená Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Sikkim je malá indická státní jednotka v oblasti Himálaj. Přestože jde o nejmenší stát Indie, nabízí Sikkim neuvěřitelné množství přírodních krás a kultury, kterou si zamiluje každý návštěvník.

Největším městem v Sikkimu je Gangtok, centrální bod turistické aktivity této oblasti. Město nabízí mnoho možností ubytování a restaurací, ale také je oblíbeným místem pro nakupování a cestování do okolních oblastí.

Mezi nejzajímavější místa v Gangtoku patří buddhistický klášter Enchey, který se nachází nad městem v krásné přírodě s panoramatem Himálaje. Uvítat vás zde budou poutníky plněná modlitbami a tančící mnichové. Dále je zde tržnice, kde můžete ochutnat místní kuchyni a prohlédnout si řadu různých suvenýrů, jako jsou látky, různé druhy koření, tradiční šperky a další.

Dalším místem, které byste ve Sikkimu neměli vynechat, je město Pelling. Pelling je skalnatá oblast, která se nachází v západní části Sikkimu, s jedinečným výhledem na nejvyšší vrcholy Himálaje. V Pellingu najdete množství krásných buddhistických klášterů a chrámů, jako je Sangacholing klášter, který je domovem pro řadu piplavých soch a obrazů. V této oblasti se také nacházejí krásné vodopády, jako je Kanchenjunga a Nachi vodopády, kde se můžete ochladit a užít si nádhernou přírodu.

Sikkim nabízí také mnoho přírodních krás, jako jsou hory, lesy a pěšky. Oblast má řadu turistických stezek, které vedou k mnoha z místních atrakcí. Turisté mohou navštívit jezero Tsomgo, které se nachází nadmorské výšce 3 780 m n. m. a bylo kdysi oblíbeným hnízdištěm labutí. K dalším zajímavým místům patří Khecheopalri jezero, které je považováno za svaté jezero buddhistů a prodejna kvalitního čaje Lopchu.

Celkově lze říci, že Sikkim je nezapomenutelné místo ke strávení dovolené. Toto území nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci kultury, přírodních krás a sportovních aktivit, což dělá ze Sikkimu ideální cíl pro turisty, kteří hledají unikátní zážitek.


Letenka Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Pokud plánujete návštěvu Indie a hledáte místo kde najdete přírodní krásy a duchovní atmosféru, měli byste zvážit návštěvu Sikkimu. Tento menší stát v severovýchodní Indii je obklopený Himálajskými horami a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Nejjednodušší způsob, jak se do Sikkimu dostat, je letenka z Dillí do Gangtoku, hlavního města státu. Existuje několik leteckých společností, které poskytují tento let, včetně IndiGo a SpiceJet.

Gangtok je největším městem Sikkimu a je obklopený horami a zelenými lesy. V údolí se nachází řeka Teesta, která nabízí krásné výhledy a možnosti raftingu. Město samotné nabízí nádherné výhledy na okolní hory a je plné chrámů a svatyní.

Další zajímavou destinací v Sikkimu je Pelling, malebné městečko s výhledy na Kanchenjunga, třetí nejvyšší horu na světě. Pelling je ideálním místem pro turisty, kteří hledají klid a odpočinek v přírodě. Můžete zde také navštívit několik klášterů a chrámů, včetně Sangachoeling a Pemayangtse.

Sikkim je známý také pro své krásné národní parky, jako je například Khangchendzonga National Park. Tento park nabízí nádherný výhled na horu Kanchenjunga a je domovem různých druhů fauny a flóry, včetně rysů a medvědů.

V Sikkimu najdete také mnoho tradičních řemesel, jako je například výroba různých druhů tkanin a ručně vyráběného papíru. Můžete také ochutnat místní kuchyni, včetně národního jídla momo, což jsou plněné knedlíky podobné japonským gyoza.

Závěrem, návštěva Sikkimu je skvělou příležitostí nejen pro milovníky horolezectví a turistiky, ale také pro ty, kteří hledají duchovní atmosféru a odpočinek od rušného městského života. Letenka Indie Sikkim je skvělou investicí do vašeho zážitku a paměti na celý život.


Ubytování Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Indie je země plná krás a druhů kultur, což z ní dělá neuvěřitelně zajímavé místo pro turisty. Mnoho z nich se vydává do Sikkimu, jedné z nejkrásnějších oblastí Indie. Sikkim se nachází v severní části země, v pohraniční oblasti s Nepálem, Bhútánem a Tibetem.

Sikkim je obklopený Himalájemi a zdobí ho skvělá příroda, bohatá flóra a fauna a nádhernými horskými krajinami. Návštěvníci se sem mohou vydat, aby prozkoumali krásné mechy, zeleň a pozorovali jedinečné zvířata, která žijí v této oblasti. Kromě toho, je tato oblast bohatá na historii, kulturu a tradice, které byly zachovány v zahraničí.

Sikkim nabízí různé typy ubytování, včetně pěkných hotelů a resortů, domů hostů a turistických chat. Města, jako Gangtok a Pelling, jsou oblíbenými turistickými destinacemi v Sikkimu a nabízejí různé možnosti ubytování.

Gangtok, hlavní město Sikkimu, je atraktivní místem pro turisty, kteří hledají luxusní ubytování. Mnoho hotelů nabízí pohodlné a moderní pokoje, s nádherným výhledem na město a okolní hory. V Gangtoku se také nachází řada domů hostů pro ty, kteří chtějí levnější ubytování. Tyto domy hostů nabízejí návštěvníkům čisté a komfortní pokoje, a to ve velmi příjemných cenových relacích.

Pelling, město nacházející se na západním okraji Sikkimu, je krásné místo, které láká turisty, kteří hledají klidnější a tiché místo pro svůj pobyt. V tomto městě jsou k dispozici cenově dostupná ubytování a luxusní hotely, nabízející osobní pohostinnost a úžasný výhled na okolní přírodu.

Další možností pro ubytování v Sikkimu jsou turistické chaty. Tyto chaty se nacházejí v srdci přírody, často za nádhernými pralesy, potoky a horskými řekami, a nabízejí příjemné a jednoduché ubytování. Tyto turistické chaty jsou vhodné pro lidi, kteří hledají dobrodružství a chtějí prožít mnoho zážitků v přírodě.

Kromě toho, jsou zde také možnosti ubytování u místních rodin. Tyto rodiny nabízejí jedinečný pohled do místní kultury a tradic Sikkimu. Návštěvníci si mohou užít autentický indický domácí život, s místním jídlem a tradicemi. Toto ubytování ale není pro každého a měli byste být připraveni na trošku méně pohodlí.

V Sikkimu najdete různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů po tradiční turistické chaty a ubytování u místních rodin. Nezáleží na tom, jaký typ turisty jste, najdete zde určitě možnost, která vyhovuje vašim očekáváním. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, nebo tradiční turistickou chatu, Sikkim vám zaručeně nabídne nezapomenutelný zážitek.


Počasí Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Sikkim je malý stát v severní Indii s bohatou kulturou a překrásnou přírodou, která přitahuje turisty z celého světa. Sikkim je proslulý svými horami a vysokými vrcholy, které přinášejí různé klimatické podmínky do různých částí státu. Počasí v Sikkimu se výrazně liší podle nadmořské výšky, která v této oblasti může dosahovat výšky až 8 000 metrů.

Gangtok, hlavní město Sikkimu, leží v nadmořské výšce 1437 metrů nad mořem a nabízí mírné podnebí s mírnými teplotami přes rok. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 22 stupňů Celsia, zatímco teplota v zimě klesá až na 4 stupně Celsia. Deštivé období v Gangtoku přichází v létě, kdy se průměrné srážky pohybují kolem 280 mm. Nejlepší období pro návštěvu Gangtoku je v období od dubna do června a od září do listopadu, kdy jsou teploty mírné a počasí stabilní.

Pelling, další známé město v Sikkimu, leží ve vyšších polohách a nabízí troufnější klimatické podmínky než Gangtok. Nacházející se v nadmořské výšce 2 083 metrů nad mořem, Pelling nabízí chladné teploty po celý rok. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 15 stupňů Celsia a v zimě může klesat až k -5 stupňům Celsia. Pelling také zažívá náročnější deštivé období než Gangtok, s průměrnými srážkami kolem 615 mm v létě. Na druhou stranu je Pelling známý svými překrásnými výhledy na Himálaj a představuje ideální destinaci pro turisty hledající přírodní krásy.

Celkově vzato, Sikkim nabízí různé klimatické podmínky, které se výrazně liší podle nadmořské výšky. Turisté mohou očekávat mírnější podnebí v oblastech jako Gangtok, zatímco oblasti ve vyšších polohách jako Pelling nabízí chladnější a mokřejší klima. Pokud plánujete svou návštěvu Sikkimu, je dobré předem studovat počasí a připravit si odpovídající oblečení a vybavení, aby byla vaše cesta pohodlná a bezpečná.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky